Фірма Nissan буде міняти тягові батареї на відновлені

Фирма Nissan будет менять тяговые батареи на восстановленные

Чому саме зараз? Просто «перший» Leaf з’явився в 2010 році, і нині добігає кінця термін життя батарей того покоління. Ніссанівці очікують хвилю заявок на заміну.

Швидке зростання числа електромобілів у світі неминуче ставить питання про збирання, переробки, утилізації або повторного використання літієвих батарей. Ми розповідали про багатьох варіантах «другого життя» знятих з автомобілів акумулятори (стаціонарні накопичувачі енергії, застосування в промисловості, наприклад, на навантажувачах). Але компанія Nissan продемонструвала ще один. З травня нинішнього року вона запустить в Японії програму для власників Ліфів по обміну старих блоків на відновлені. Це дешевше, ніж купувати нову батарею, тим більше — нову легковик.

Фирма Nissan будет менять тяговые батареи на восстановленные

Один з важливих моментів: впроваджена ніссаном система швидкої оцінки параметрів старого акумулятора. Після неї ясно, що і як треба міняти і в яку область направити відновлений акумулятор. До речі, така економна заміна батареї заодно збільшує вартість старого Ліфа на вторинному ринку.

Ключова ланка проекту — завод фірми 4R Energy Corporation (СП Ніссана і корпорації Sumitomo), побудований в містечку Наміе. Постійні читачі відразу згадають: саме там фірма Nissan днями запустила проект Reborn The Light, в рамках якого будуть випускатися вуличні ліхтарі на сонячних батареях зі старими акумуляторними блоками від Ліфів. Однак це не єдина завдання заводу, і не головна. Тут навчилися перебирати і «реставрувати» зняті з електрокарів літієві батареї так, щоб їх можна було ставити назад.

Фирма Nissan будет менять тяговые батареи на восстановленные

До теперішнього моменту тираж Ліфа перевищив 300 000 штук. Це гігантський запас тягових батарей, яким можна знайти декілька застосувань, у тому числі повернути на машини після переробки.

Відновлений тяговий акумулятор ємністю 24 кВт•год буде пропонуватися за 300 000 ієн (162 000 рублів), тоді як такий же новий обійдеться власникові машини в 650 000 ієн. Більш ніж дворазова різниця — це вагомий аргумент на користь такого варіанту оновлення свого автомобіля. По мірі того, як буде з’являтися багато списаних батарей іншого «гідності», 4R Energy займеться і їх переробкою теж. До речі, поміняти на Ліфі акумулятор місткістю 30 кВт•год (на повністю новий) коштує 800 000 ієн, а новенький же блок на 40 кВт•год обійдеться власникові Ліфа 820 000 ієн.