Фірма Mazda поверне двигун Ванкеля до життя в 2019 році

Фирма Mazda вернёт мотор Ванкеля к жизни в 2019 году

За словами джерела в компанії, новий електрокар за розмірами буде порівнянний з Маздою 3 наступного покоління (а зовсім не з Маздою 2) і розділить з нею платформу. (На фото попереджував «трійку» концепт Kai).

В
іце-президент Mazda Motor Europe з продажу Мартін тен Брінк в інтерв’ю виданню ZerAuto.nl підтвердив повернення роторних двигунів Ванкеля в каталог Мазди вже в 2019 році. Як раніше свідчили інсайдери, спочатку ротор з’явиться на… електрокарі марки. Це не описка. За замовчуванням обговорювана модель буде чисто електричної. А ось бензиновий «ротор», що обертає виключно генератор для підзарядки батареї, виявиться опцією, подібно до того, як це зроблено на компакті BMW i3 (тільки там агрегат Range Extender заснований на двухцилиндровом поршневому двигуні).

Фирма Mazda вернёт мотор Ванкеля к жизни в 2019 году

У 2005-2009 рр. компанія експериментувала з мінівеном Premacy Hydrogen RE Hybrid, в якому бітоплівний (бензин/водень) двигун Ванкеля відповідав за обертання генератора, а розганяв автомобіль електромотор. Такі машини в невеликих кількостях навіть надходили в лізинг до корпоративним клієнтам.

Схема послідовного гібрида була відпрацьована японцями на основі моделі Premacy. Але якщо у версії Premacy Hydrogen RE інженери задіяли в якості бортового генератора великий двосекційний роторний ДВС від Мазди RX-8, тільки адаптований до водню, то наступного легковику пропишеться «ванкель» малого обсягу. Він буде атмосферне, односекційна, і створять його спеціально під роль «розширювача дальності ходу». Тобто схема буде аналогічна тій, що застосовувалася на концепт Audi A1 e-tron.

Фирма Mazda вернёт мотор Ванкеля к жизни в 2019 году

За словами Мартіна тен Брінка, мініатюрний двигун Ванкеля за розмірами буде «як взуттєва коробка», а з допоміжним обладнанням зразок системи охолодження — «як дві коробки».

Японці побудують електрокар на новій «візку» Small Car Platform, яку розробили під наступні Мазду 2, 3 і CX-3. При цьому спочатку платформа передбачає можливість електрифікації та установки великої батареї під підлогою автомобіля, як це робиться на багатьох електрокарах останнього часу. Нова Mazda 3, до речі, вийде в світ також в 2019-м. Двигуна Ванкеля на ній не буде, зате з’явиться поршневий бензиновий двигун Skyactiv-X із запалюванням від стиснення (з циклом SCCI). Останній також може послужити базою для класичного гібрида.

Фирма Mazda вернёт мотор Ванкеля к жизни в 2019 году

Лише після електрокара, здатного за доплату ставати послідовним гібридом, двигун Ванкеля з’явиться у «великому форматі». Це буде агрегат 1.6 на купе з можливим найменуванням RX-9 (на фото провісник — концепт RX-Vision). Роторний двигун отримає турбонаддув, хоча його створення атмосферної варіації теж не виключено.

Розширення числа двоякодвижимых моделей і додавання електрокара не означає зниження інтересу Мазди до класичних ДВС, як бензиновим, так і дизельним, що зазнали в Старому Світі опалі. Днями компанія опублікувала підсумки опитування, проведеного в Європі спільно з агентством Ipsos MORI. Виявилося, близько 60% респондентів вірять у світлі перспективи ДВС, і чекають появи інновацій.

Фирма Mazda вернёт мотор Ванкеля к жизни в 2019 году

В Мазді вважають, що ДВС останнього покоління запросто посперечаються з електрокарами за чистоту вихлопу, якщо брати до уваги вироблення електроенергії на вугільних електростанціях (в інших випадках оцінки не настільки однозначні). Тому в стратегії Zoom-Zoom 2030 увагу приділено всім можливим напрямкам технічного розвитку.

Оптимізм підкріплюється роботою в самій компанії, яка не тільки має намір ввести в дію мотори Skyactiv-X, але і продовжує покращувати існуючі Skyactiv-G. Нещодавно Мартін тен Брінк в бесіді з журналістами розповів про двигун 2.0 на родстері MX-5, який отримає перероблену головку блоку. А кореспонденти видання Road & Track розкопали документи, за якими виходить, що віддача такого перекроєного ДВС зросте з 157-160 л. с. (вона залежить від ринку) до 183.