Фірма Aston Martin створить молодшого брата Валькірії

Фирма Aston Martin создаст младшего брата Валькирии

Валькирию (на фото), як відомо, випустять тиражем 150 штук, плюс 25 в трекової версії Valkyrie AMR Pro. У молодшого брата тираж виявиться більше, але все одно обмеженим — скажімо, 300 або 500 екземплярами.

В
модельному ряду Астона з’явиться третій середньомоторний автомобіль. Про це заявив глава фірми Енді Палмер. Нагадаємо про перших двох. Вже распроданное купе Aston Martin Valkyrie — це гібрид з силовою установкою на базі агрегату V12 6.5 потужністю більше тисячі сил і цінником понад двох мільйонів фунтів. У 2021 році повинен з’явитися набагато більш доступний і масовий суперкар від Aston Martin, суперник для Ferrari 488 (з відповідним рівнем ціни). Ну а третім стане ще один гіперкар, подібний Валькірії. Швидше за все, він теж виявиться гібридом, але тільки з мотором V8 і прайсом скромніше: у мільйон фунтів стерлінгів.

Фирма Aston Martin создаст младшего брата Валькирии

В основі наступного гіперкара буде лежати новий вуглепластиковий монокок з алюмінієвими підрамника. Про дизайн купе поки відомо мало: Палмер лише згадав, що машина запозичить деякі зовнішні штрихи у Валькірії (на малюнку показаний прогноз від журналу Autocar).

За інформацією видання Autocar, технічний директор Red Bull Racing Едріан Ньюї разом зі своїми підлеглими візьме участь у другому проекті, так і в третьому (Валькирию, як відомо, також допомагав проектувати Ньюї). Так що анонсований порівняно недавно спільний Advanced Performance Center, створюваний зараз на базі Ред Булла в Мілтон-Кінсі, виявиться довготривалої базою для розвитку кооперації двох фірм. На постійній основі там будуть працювати 130 співробітників Астона.

Фирма Aston Martin создаст младшего брата Валькирии

Крім середньодвигунних моделей, компанія продовжить розвиток своїх основних сімейств, тобто спорткарів з переднім розташуванням двигуна. А ось дочірня марка Lagonda зосередиться на електроприводі (на фото — недавній концепт Vision).

Молодший брат Валькірії повинен з’явитися приблизно в 2021-му, тобто одночасно з крупносерийной среднемоторной моделлю. Останній проект курирує технічний директор фірми Макс Паль, який перейшов в Aston Martin в кінці 2016 року з Ferrari (там він обіймав посаду шефа з інновацій), а раніше працював у ряді інших компаній, зокрема в MINI, Porsche і BMW. Астоновцы взагалі досягли успіху в переманювання фахівців у конкурентів. Так, в кінці 2017-го гонщик Кріс Гудвін, який багато років пропрацював в якості головного тест-пілоти Макларена, перейшов в Aston Martin, і тоді ж головним інженером Астона став Сімоне Рицуто з Alfa Romeo. Загалом, в найближчі роки для марки виявляться вельми цікавими.