Електричний концепт Nissan IMx схвалений до запуску в серію

Электрический концепт Nissan IMx одобрен к запуску в серию

Шоу-кар IMx був вперше представлений в Токіо восени минулого року, а зараз у Женеві демонструється допрацьована версія з приставкою Kuro («чорна»). Змінені решітка і дизайн коліс. Білий колір кузова поступився сірому. З’явилися і інші нововведення.

Мамору Аокі, голова відділення Nissan Design Europe, в бесіді з виданням Autocar заявив: «IMx — це не просто концепт. Через кілька років він піде у виробництво. Я впевнений, що серійна версія стане по-справжньому проривний моделлю». За словами функціонера, електричний кросовер наведе не менше шелесту, ніж «перший» Qashqai зразка 2006 року. Шанси є, адже IMx побудований на основі хетчбека Nissan Leaf, самого популярного електрокара в світі.

Электрический концепт Nissan IMx одобрен к запуску в серию

«Після показу в Токіо наша команда продовжила вивчати потенціал концепту IMx. Ми запитали себе, чи можна його поліпшити, внісши відносно прості зміни. В результаті IMx Kuro являє собою зовсім іншу особу», — розповів в Женеві шеф-дизайнер Альфонсо Альбайса.

Электрический концепт Nissan IMx одобрен к запуску в серию

Аокі-сан зазначив незвичайну внутрішню обробку концепту: тут дерев’яний ламінат чергується з напівпрозорим пластиком, який може бути підсвічений зсередини. Завдяки абсолютно плоскому підлозі і прячущимся органам управління салон надзвичайно просторий.

До оглядин в Женеві кросовер отримав нову технологію B2V (Brain-to-Vehicle). Вона інтерпретує сигнали від мозку водія, щоб прогнозувати його дії, такі як поворот керма або натискання на педаль. Розпізнавши наміри, електроніка кинеться на допомогу за 0,2–0,5 з до початку маневру. Також система виявляє та оцінює дискомфорт власника і при досягненні критичного рівня задіює автопілот ProPilot. Правда, для цього доведеться носити на голові якийсь пристрій.