Диванна експертиза

Російський авторинок – штука досить специфічна. До нас не возять безліч цікавих моделей, киваючи на жахливі дороги, низький попит і низькоякісне паливо. Мовляв, самі винні. А деякі машини з’являються в Росії через довгі місяці після початку продажів на інших ринках. Ось і Toyota Camry, яка доступна в Америці ще з минулого року, нарешті доїхала до нас. І очікування того варте!

Чоловік середніх років, якого звуть Роб, на ідеальному британському англійською розповідає, що під час тест-драйву на швидкісному овалі нам ні в якому разі не варто виїжджати на крайній правий ряд. Тому що над полігоном Інта в околицях Мадрида напередодні пройшов потужний злива, і ця смуга стала дуже слизькою, а це може призвести до неприємних наслідків і для людей, і для машин.

По сильно профільованому овалу нам належить їздити на Toyota Camry нового покоління, тому побоювання і застереження Роба не здаються занадто нав’язливими. По-перше, передсерійні машини, і тому вкрай цінні. По-друге, «Камрі» минулого покоління ніколи не вважалася «драйверс-каром», чому потрапляти в неприємні ситуації на неї не дуже хочеться. Нарешті, немає ніякого сенсу не вірити людині, який разом зі своїм колегою (теж, до речі, Робом) мав відношення до налаштування GT86, самої драйверской «Тойоти» за останній десяток-другий років, – він явно знає, про що говорить. Та й взагалі – навіщо виїжджати на швидкісний овал на Camry?!

Але через кілька хвилин я опиняюся за кермом нового седана і не розумію, чому наш Роб так переживав.

Хлопці, здається, цю машину нарешті навчили їздити, а не просто переміщатися між пунктами на карті «Яндекс.Навігатора»!

Диванная экспертиза

Toyota Camry нового покоління стає глобальною моделлю. Тобто, дизайн машини в США, Азії та в Росії тепер буде однаковим. Раніше у нас продавалася азіатська модифікація, а в Америці «Камрі» виглядала інакше.

Покриття випробувального овалу далеко від ідеалу. Заплатки, термічні шви, так і саме полотно досить абразивне, але новому седану на все наплювати. Точніше, наплювати людям, які сидять всередині. Підвіска не реагує ні на мікрорельєф, ні на дефекти серйозніше, ковтаючи все мовчки і м’яко. На хвилях кузов дозволяє собі лише короткі вертикальні рухи з мінімальною амплітудою, тоді як старий седан на тому ж покритті перетворюється в крісло-гойдалку – он він, їде в кінці нашої колони.

Диванная экспертиза

Диванная экспертиза

Диванная экспертиза

Диванная экспертиза

Диванная экспертиза

У нової «Камрі» більше немає проблем з курсовою стійкістю навіть на швидкостях під 160 кілометрів на годину, а на кермо машина реагує незвично швидко і точно. Якісний зсув керованості в кращу сторону підтверджує і заїзд по звивистому треку: поки новий седан з невеликими кренами, швидко і навіть азартно поринає в повороти, не вимагаючи активної роботи кермом, старий бовтається десь ззаду і розкидає сидять усередині пасажирів по всьому салону.

Чесне слово, навіть через годину наших покатушок я все ще не можу повірити, що їду на Toyota Camry, а не на якому-небудь «німця». Адже вона ніколи так не вміла!

Диванная экспертиза

Що ж довелося поміняти, щоб Camry поїхала?

Та практично все! Як і інші нові «Тойоти», Camry побудована на базі глобальної архітектури TNGA. Тільки не плутайте архітектуру Toyota з модульними платформами начебто MQB від Volkswagen або EMP2 від Peugeot. Замість однієї базової «візки», яка розтягується під різні моделі, Toyota використовує певний набір стандартних вузлів і компонентів, з яких потім компонуються шасі під конкретні автомобілі. «Візок» Camry нового покоління називається GA-K, і пізніше на ній побудують наступний «Хайлендер» і RAV4, який покажуть в кінці березня в Нью-Йорку.

Диванная экспертиза

Платформа GA-K – це стійки «Macpherson» з демпфери коливань на амортизаторах спереду і багаторичажка ззаду, причому з рознесеними пружинами і амортизаторами. В «Тойоті» відзначають, що передні важелі вони навмисно залишили сталевими: від модного і легкого алюмінію японці відмовилися заради міцності і довговічності. А задня багаторичажка (у попередника «МакФерсон» був по колу) з’явилася саме для того, щоб додати іскри в керованість, але зберегти високий рівень комфорту.

Диванная экспертиза

Кузов теж новий. Він став довшим, ширшим і нижчим, а колісна база додала 50 міліметрів. Повністю змінилася силова структура, в якій японці тепер активніше використовують високоміцні і сверхвысокопрочные сталі. Помінялися підрамники – і вони жорсткіше старих, а загальна жорсткість кузова на кручення разом виросла на третину в порівнянні з попередником!

Перероблено і рульове управління: електропідсилювач переїхав на рейку, а сам кермо став «коротше» – від упору до упору тепер два з половиною обороту, проти трьох на старому седані. Зусилля на кермі змінюється в залежності від швидкості руху автомобіля, але навіть на високих швидкостях між кермом і колесами залишається відчутна і виразна зв’язок. Чорт, я все ще не вірю, що пишу це.

Диванная экспертиза

Згадую ще одну претензію до старої «Камрі» – шумоізоляція. В тому році ми брали на тест седан з мультимедийкой на «Андроїд» оболонкою «Яндекс.Авто» – та машина була взута в шиповані покришки, і вони шуміли так, що з пасажирами доводилося спілкуватися на підвищених тонах. А ще в салоні попередньої Camry було дуже добре чути мотор, так і аеродинамічні шуми на високих швидкостях відчайдушно лізли всередину.

Диванная экспертиза

Не хочу сказати, що той седан був камерою шумових тортур, але зі зміною покоління «Камрі» стала помітно тихіше. Моторний щит ізольований від салону аж п’ятьма шарами шумки, сервісні отвори в дверях закриті пластиковими заглушками, а через задню полицю в салон тепер проникає значно менше звуків – за рахунок збільшеної площі звукоізолюючої накладки.

Всі проблеми, звичайно, від цього разом не зважилися. Наприклад, потрапляють в задні арки камені все ще влаштовують шумопредставление, але рівень акустичного комфорту в салоні однозначно став вище.

Диванная экспертиза

Поки не дуже зрозуміла ситуація з дорожнім просвітом Toyota Camry. Спочатку нам сказали, що він зменшився на 10 міліметрів і тепер становить 155 міліметрів. Пізніше від японців прийшла інформація про те, що кліренс залишився колишнім. Почекаємо офіційні ТТХ серійних машин.

А що Тіто… тобто мотори?

Моторна гамма на дві третини залишилася без змін. У Росії нова Toyota Camry буде пропонуватися з атмосферними «четвірками» 2.0 і 2.5, які видають 150 і 181 кінську силу відповідно. Обидва двигуни поєднуються з шестиступінчастою автоматичною коробкою передач, а різниця в тому, що версії 2.0 покладений старий «автомат», а мотору 2.5 — оновлена коробка з доопрацьованим гідротрансформатором і іншою програмою управління.

Диванная экспертиза

На вершині моторної лінійки – 3,5-літровий V6 з комбінованим уприскуванням палива (249 кінських сил і 356 Нм моменту), і ось він зовсім новий. Поєднується такий двигун тільки з восьмидиапазонным «автоматом». Теж, до речі, новим.

На «Камрі» з дволітровим мотором нам поїздити не дали: на полігоні були тільки автомобілі з двигунами 2.5 і 3.5. Перший варіант – розумно-достатній. Атмосферна «четвірка» рівно тягне у всьому діапазоні оборотів, так і допрацьований «автомат» працює краще. Скоротилися паузи на перемиканнях, а сама коробка тепер не втрачається при рваною їзді. Але навіть він все одно не дотягує до новенької восьмиступінчастою трансмісії. Вона і швидше, і м’якше, і зовсім не блукає в своїх восьми передачах. А якщо і робить це, то дуже непомітно.

Диванная экспертиза

Мотор 3.5? Класний, але якийсь надто спокійний. Найпотужніша «Камрі» не зривається з місця, як ошпарена, і не впечатывает пасажирів в крісло, а просто розганяється дуже напористо і впевнено. Точних цифр поки немає, але, по відчуттях, до першої сотні машина з V6 їде приблизно за вісім секунд. І це непогано, адже сама нафарширована «Камрі» з великою шісткою» буде важити близько 1700 кілограмів.

Важливо ось що: всі мотори «Камрі» нового покоління працюють на 92-му бензині, хоча раніше машини з V6 потрібно заправляти 95-м.

Диванная экспертиза

Зрозуміло. Що з інтер’єром?

Якщо заклеїти всі шильдики і таблички із згадкою моделі і марки, і посадити всередину звичайної людини, то він навряд чи визнає Camry нового покоління «Тойоту». Нове тут взагалі все. Принаймні, для російської лінійки.

Архітектура центральної консолі змінилася кардинально, кермо став іншим, яскрава синя підсвітка змінилася приємним білим, зникли гігантські кнопки включення обігріву крісел. Цифрові годинник… Стоп! Де, чорт забирай цифрові годинник?! Немає їх! І це зміна в новій «Камрі» майже таке ж революційне, як і прокачана керованість.

Диванная экспертиза

У рульової колонки пристойний діапазон регулювань (60 міліметрів по довжині, майже вдвічі більше ніж раніше, і 40 міліметрів по висоті), а у спинок нових крісел – відмінний профіль і відчутна бічна підтримка. Сюди б ще подушку сидіння достовірніше, а то мені вона здалася занадто короткою.

З мінусів: нова ітерація «пластикового дерева» в обробці чомусь виявилася гірше старої. Мабуть, це єдине, що у минулого покоління Camry було краще, ніж у нової. Малюнок на декоративних вставках виглядає якось нереально, а на дотик ці панелі здаються дивно-шорсткими. Але це справа смаку – адже комусь подобається обробка і під бабусин комод.

Диванная экспертиза

Більша частина центральної консолі – це величезний шматок глянсового пластика чорного кольору. Ми максимально нахабно розпускали руки і облапали його весь, щоб з’ясувати, на що він перетвориться після пари десятків операцій з мультимедийкой, але експеримент показав, що слідів залишається небагато. І нехай у практичність такої обробки при щоденній експлуатації я все ще не вірю, але альтернативи їй немає і не очікується.

Диванная экспертиза

Нова мультимедийка – швидше, краще і зрозуміліше, хоча це все та ж Toyota Touch 2 без Apple CarPlay і Android Auto. Клавіш з неочевидними абревіатурами і піктограмами в салоні стало менше, а набір кнопок зліва від керма організований логічніше і більше не нагадує пульт управління МКС.

Ззаду, незважаючи на 50 додаткових міліметрів колісної бази, просторіше не стало. Втім, тут і без цього досить комфортно. Коліна навіть за високим водієм не впираються в спинку переднього крісла, є куди прибрати ступні, а голова людини зростом 183 сантиметри не упирається в стелю – для цього в оббивці зробили зручні виїмки.

Диванная экспертиза

Багажник Camry після зміни покоління став на 13 літрів менше. Тепер його стандартний обсяг становить 493 літра, але на машинах з регулюваннями крісел другого ряду його мінімальний обсяг буде менше – 469 літрів. У льоху на всіх версіях буде повнорозмірна запаска. Електропривід кришки багажника немає і поки не планується.

На підлозі з’явився горб центрального тунелю, якого не було раніше, а значить сидіти в серединці буде не так зручно, як в старій «Камрі». Тим більше, що у заднього дивана тепер є виражений профіль, відформований під двох пасажирів.

Зате на багатих версіях в центральний підлокітник буде вбудований новий пульт управління кліматом, музикою і нахилом спинки, і цей пульт тепер сенсорний! Єдина аналогова кнопка на ньому лише включає і вимикає підсвітку всього блоку.

Диванная экспертиза

А опції? Ціни?

Залежно від модифікації, у новій Camry буде доступний і 10,5-дюймовий проекційний дисплей, і великий екран бортового комп’ютера, що займає місце між колодязями спідометра і тахометра, а також розшириться список електронних помічників і асистентів. Додадуться 18-дюймові колеса (раніше 17-е були максимально можливими) і повністю світлодіодні фари і задні ліхтарі. Повністю – це значить, що на основі LED-джерел тут зроблені навіть поворотники. Нарешті, назва седана тепер пишеться на кришці багажника і в рекламних буклетах новим шрифтом!

Диванная экспертиза

Випускати Toyota Camry для російського ринку будуть на підприємстві в Санкт-Петербурзі. Передсерійні автомобілі, на яких ми їздили в Іспанії, теж зібрані там, але їздити по дорогах загального користування цим машинам поки не можна.

Ціни на Toyota Camry для Росії нам вже оголосили, але поки ми не маємо права їх розголошувати – доведеться почекати до початку квітня, коли почнеться прийом замовлень. Скажу так – якби в прейскуранті було щось недобре з цифрами, то тональність цього тексту не була б настільки позитивною. m

Toyota СамгуНравитсяПоявление термінів «ергономіка», «керованість» і «дизайн» в лексиконі «Камрі»He нравитсяПластиковое дерево, коротка подушка переднього сидіння. І де годинник?ВердиктНовая «Камрі» не залишає конкурентам шансов3456 см3, V6, 249 к. с., 356 Нм8АКПНет данных1700 кг