Як працює датчик дощу?

Как работает датчик дождя?

Датчик дощу, яким тепер вже масово оснащують навіть недорогі автомобілі, «бачить» воду на лобовому склі і дає команду на включення склоочисників. При цьому система менш складна, ніж може здатися. Як же працює датчик дощу?

Коли. Вперше засвітився на Citroën SM 1970 року. Штатно з’явився на Cadillac в 1996-м. Італійські флагмани перейняли досвід на пару років пізніше, решта – починаючи з 2000 року.

Как работает датчик дождя?

Можна було б сказати, що датчик дощу з’явився ще в 1958 році, але система, встановлена на експериментальному Cadillac Eldorado Biarritz Raindrop, в дощ включала не двірники, а механізм складання даху. Таких автомобілів було всього п’ять, два збереглися до наших днів. Один з них у 2015 році продали на аукціоні sotheby’s за 354 500 доларів

Де. Щоб не заважати огляду з водійського місця, модуль датчика дощу розміром з наручний годинник дивиться вперед з-під корпусу внутрішньосалонного дзеркала.

Как работает датчик дождя?

Чому. Включення склоочисника і автоматичне регулювання його швидкості в залежності від інтенсивності опадів дозволяють водієві менше відволікатися.

Скільки. Він ще недоступний більшості ситикаров, однак пропонується для багатих версій навіть недорогих моделей. Найчастіше входить у пакети опцій.

Как работает датчик дождя?

Індикація включення системи – рідкісна штука, зазвичай виробники обмежуються просто установкою датчика

Як. Датчик дощу використовує інфрачервоні промені, як пульти від телевізора або ж камери нічного спостереження. Їх випромінює діод, який направляє промінь з салону в бік лобового скла під кутом 45°. Коли скло чисте, промінь повертається назад практично повністю і потрапляє на оптичний сенсор.

Как работает датчик дождя?

Датчик дощу оснащений діодом, який направляє інфрачервоні промені у бік лобового скла. Якщо на ньому вода – промінь заломлюється і це визначає сенсор

Краплі води його заломлюють і знижують інтенсивність. Сенсор це визначає і спрямовує сигнал електроніці, яка дає команду на включення щіток склоочисників. Інформація, що справно надходить кожні 0,04 с, а також дані про швидкість руху автомобіля дозволяють розумній електроніці регулювати швидкість роботи двірників. Коли скло висихає, світло знову відображається повністю. Щоб уникнути некоректної роботи (полій на склі, автомийка) управління щітки склоочисників зазвичай переводиться в автоматичний режим.