Універсал Ford Focus в Росії навчився їздити на метані

Универсал Ford Focus в России научился ездить на метане

На газобалонне обладнання Ford Sollers дає гарантію два роки без обмеження пробігу.

Про
пытную партію з шести універсалів Ford Focus CNG створило СП Ford Sollers, російський виробник Фокусів. Її купило уряд Республіки Татарстан. У Соллерсе вважають, що цією розробкою можуть зацікавитися і інші держструктури або таксопарки. Машина отримала мотор 1.6, здатний перетравлювати як бензин, так і зріджений метан. (Цікаво, що у європейського Фокуса в асортименті колись був варіант LPG, під зріджений нафтовий газ, але його зняли з виробництва.)

Универсал Ford Focus в России научился ездить на метане

Штатний бензобак машини (55 л) не було порушено, а позаду спинок задніх сидінь з’явився 80-літровий балон для стиснутого природного газу (незжатий обсяг — приблизно 19 м3). Перемикання між баками може бути автоматичним і ручним.

Доробка дозволила Фокусу споживати більш дешеве паливо. Запас ходу на природному газі тут дорівнює 300 км, а сумарний (газ плюс бензин) — 1000 км. Застосування метану збільшує термін служби двигуна, повідомляють автори проекту, і знижує шкідливі викиди в атмосферу. Аналогічні переваги рекламували російські розробники метанових Вести, Рапіда і Патріота. Додамо, що модель Ford Focus наступного покоління скоро вже буде представлена світу. Але станеться це не на березневому автосалоні в Женеві, а на фірмовому заході в квітні.