У концепті Skoda Vision X впроваджена інноваційна система приводу

В концепте Skoda Vision X внедрена инновационная система привода

Шоу-кар Vision X став першою Шкодою з повним приводом без карданного валу (маючи на увазі системи з ДВС, чисто електричний концепт Vision E не в рахунок).

До
компанія Skoda раніше вже анонсувала появу на автошоу в Женеві концепту Vision X, натякає на серійний субкомпактний паркетник. А зараз фірма додала до скетчам перший тизер (затемнений знімок машини) і розсекретила технічні деталі проекту. Виявилося, автомобіль може використовувати для руху бензин, природний газ і електрику, при цьому будучи передньо-, задньо – або повнопривідним, залежно від задіяних моторів.

В концепте Skoda Vision X внедрена инновационная система привода

Основні компоненти нової системи. Глава відділу розробок та досліджень Шкоди Крістіан Штрубе назвав цей проект «поглядом на подальший розвиток нашого модельного ряду».

Компакт отримав бітоплівний (бензин і метан) ДВС 1.5 TSI G-TEC (130 к. с., 250 Н•м при роботі на газі), оснащений стартером-генератором з ремінним приводом BSG. Двигун живиться з двох балонів зі стисненим природним газом (встановлені під задніми сидіннями і в задньому звисі), а при необхідності і з бензобака. Цей агрегат відповідає за привід передній осі. На задній осі змонтований автономний електромотор, який отримує енергію від пари літієво-іонних батарей. Вони ж запасають електрику при рекуперації на гальмуванні.

В концепте Skoda Vision X внедрена инновационная система привода

Розгін з місця до сотні у концепту займає 9,3 с, а максимальна швидкість дорівнює 200 км/ч.

Основною рушійною силою даного гібрида вважається все ж ДВС, причому працює на метані (невеликий бензобак є резервом). При пробуксовці передньої осі або при інтенсивному розгоні автоматично підключається задній електромотор. Він, до речі, з урахуванням редуктора, видає на колеса тягу до 1000 Н•м. Також передбачена можливість рухатися тільки на задньому електромоторі, нехай це не головний режим. Тим не менш без допомоги ДВС на цій Шкоді можна проїхати до двох кілометрів. Загальний запас ходу, з урахуванням бензину, становить 650 км. А завдяки «блакитного палива» і гібридного приводу викиди вуглекислого газу в Vision X складають всього 89 г/км