Суперкар New Stratos вийде в світ без значка Lancia

Суперкар New Stratos выйдет в свет без значка Lancia

Автори старої-нової «легенди» приховують її вигляд, але він повинен бути дуже близький до зовнішності цього чорного прототипу.

В
концерні FCA у марки Lancia зараз незавидне становище. Всього одна модель Ypsilon — і та продається лише в Італії. І поки не видно перспективи відродження колишньої слави. Сторонні фірми вирішили про це подбати, — але на свій манер. Компанії Manifattura Automobili Torino і New Stratos Gbr досягли угоди про випуск лімітованої партії реинкарнированной легенди 1970-х — Лянча Стратос. Нехай і без участі самої Лянча.

Суперкар New Stratos выйдет в свет без значка Lancia

Попередня спроба реінкарнувати Stratos закінчилася тестами прототипу на автодромах Поль Рікар і Спа, а також на звичайних дорогах і вулицях у ряді міст.

Тут потрібен екскурс в історію. Права на бренд Stratos в 2005 році були викуплені у італійців німецьким підприємцем Міхаелем Штошеком, головою фірми Brose Group, що випускає автокомпоненти. У 2010-му він разом з кількома партнерами розробив проект нового Стратоса, що володіло сильним стилістичним схожістю з історичним прообразом, але на агрегатах суперкара Ferrari F430 Scuderia. Досвідчений зразок був побудований в ательє Pininfarina і успішно випробуваний.

Суперкар New Stratos выйдет в свет без значка Lancia

Вуглепластиковий прототип 2010 року важив 1247 кг (суха маса) при віддачі «вісімки» 4.3 від Ferrari в 540 к. с. і 519 Н•м. В реінкарнації зразка 2018-го розробники пообіцяли «понад 550 л. с.».

Однак запустити машину навіть в дрібну серію не вдалося. Справа в тому, що Pininfarina відмовилася випускати купе без дозволу Ferrari використовувати її основу. Так цікаве починання і заглохло. Тепер же Штошек видав дозвіл на виробництво Стратоса фірмі Manifattura Automobili Torino, відомої нам, наприклад, щодо участі в проектах Apollo Intensa Emozione і контрактним випуску суперкарів фірми Scuderia Cameron Glickenhaus.

Суперкар New Stratos выйдет в свет без значка Lancia

Ініціатори проекту з самого початку намагалися створити «новодел» як можна ближче за формами до знаменитої Лянче. Підхід, схожий на нещодавно здійснений проект з реінкарнації Пантери.

Партнери заявили, що New Stratos по дизайну і технологій буде відповідати прототипу 2010 року, хоча деякі правки можливі. Причому платформа, яку вони використовували, дозволить побудувати не тільки суперкар «на кожен день», але і гоночну версію GT і навіть варіант Safari. Всі версії нібито будуть показані вже в березні на автошоу в Женеві. Всього буде випущено 25 автомобілів. Технічні деталі і ціни також розробники пообіцяли оголосити в Швейцарії.