Subaru EyeSight. Пильне око

Subaru EyeSight. Зоркий глаз

Зміст статті

  • 1 Як це працює?
  • 2 Обмеження
  • 3 Що може Subaru EyeSight?
  • 4 В ув’язненні

Багато років Subaru не вирішувалася привозити в Україну автомобілі з технологією EyeSight. Причина тому – погані дороги, відсутність нормальної розмітки і так далі. Але ось, нарешті, EyeSight стала доступна у нас на моделі XV. Давайте розберемося, що це за технологія, що вона може і чого не може.

Більшість аварій відбуваються тому, що водій не встигає вчасно зреагувати на небезпеку. Людині властиво втрачати пильність, відволікатися або просто допускати помилки. Стереокамера системи EyeSight, розташована біля дзеркала заднього виду, виявляє потенційні небезпеки перед автомобілем подібно людським очам. Система EyeSight – це як сидить поруч пильний пасажир, попереджає про будь-які небезпеки, які ви могли не помітити, або допомагає зменшити наслідки помилок водія.

Система відстежує переміщення об’єктів на дорозі, оптимізує роботу круїз-контролю, стежить за дорожньою розміткою та смугами руху, попереджає про можливість зіткнення та може задіяти функцію автоматичного екстреного гальмування. При цьому ніякого «повстання машин» у всьому цьому немає. Subaru EyeSight не є автопілотом і не позбавляє водія повного контролю над автомобілем. Людина за кермом завжди залишається головним в автомобілі.

Subaru EyeSight. Зоркий глаз

Для розпізнавання потенційних небезпек система розраховує відстані між об’єктами порівнюючи зображення з лівого і правого об’єктивів. Як тільки об’єкти розпізнані, вони маркуються у відповідності з рівнем ризику, який залежить від дистанції, швидкості і положення на дорозі.

Subaru EyeSight включається автоматично при кожному запуску двигуна. Правда, після трьох поспіль екстрених автоматичних гальмувань за одну поїздку система все ж вимкнеться і її потрібно буде перезапустити.

Камери Subaru EyeSight не вимагають спеціального догляду, але торкатися пальцями об’єктива категорично не рекомендується. Важливо також, щоб лобове скло було чистим. Втім, система сама підкаже водієві, коли скло потрібно помити.

Як це працює?

Об’єктиви стереокамери нагадують у роботі людські очі. У наших очей є поле зору. Ми не можемо бачити нічого знаходиться поза його. Об’єктиви стереокамери мають точно такі ж обмеження. Однак, на відміну від людських очей, об’єктиви не можуть рухатися. Це означає, що поле зору системи EyeSight зафіксовано, і распознанными можуть бути лише об’єкти, що знаходяться в зоні досяжності. Максимальний діапазон роботи камери складає близько 110 метрів.

Для розпізнавання об’єктів система розраховує відстань між ними, порівнюючи зображення з лівого і правого об’єктивів. Оскільки об’єктиви розділені, кожен з них бачить об’єкти під своїм кутом. Якщо об’єкт розташований далеко, невідповідність буде невеликим, і навпаки. У підсумку реальна відстань від об’єкта до автомобіля розраховується на підставі кількості пікселів, що розділяють об’єкти при порівнянні зображень з лівого і правого об’єктивів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 найпоширеніших типів підвіски автомобіляSubaru EyeSight. Зоркий глаз

Стереокамера системи EyeSight невсипно стежить за ситуацією на дорозі, аналізує її і, в разі необхідності, подає водієві застережливий сигнал про небезпеку. Якщо водій не робить ніяких дій (активний руління, прискорення, гальмування і т. д.), система може прийняти рішення про автоматичне гальмуванні

Як тільки об’єкти розпізнані, вони маркуються у відповідності з рівнем ризику, який залежить від дистанції, швидкості і положення на дорозі.

Обмеження

Легкові автомобілі – найпростіші об’єкти для EyeSight. Важливо розуміти, що система націлена на задню частину автомобіля, що рухається в попутному напрямку. Поперечний і зустрічний транспорт EyeSight не розпізнає і не буде вживати ніяких заходів у разі небезпеки.

Система також розпізнає задні панелі великих вантажівок і автобусів. Тим не менш, у неї можуть виникнути складності з розпізнаванням, якщо задня частина вантажівки або автобуса низька або неправильної форми. Те ж стосується мотоциклів та велосипедів. EyeSight сприймає не сам двоколісний транспорт, а людини, що сидить на ньому. Відповідно, відстань до заднього колеса може бути розраховане некоректно.

І про пішоходів. Щоб система коректно їх розпізнала, вони повинні бути не нижче 1 метра ростом. Таким чином маленькі діти і тварини в полі зору стереокамери можуть не потрапити.

В доповнення до основним цільовим об’єктів, система EyeSight розпізнає стоп-сигнали, лінії дорожньої розмітки тільки лінії, паралельні дорозі). При цьому EyeSight не може розраховувати відстань для горизонтальних ліній. Це пов’язано з тим, що правий і лівий об’єктиви стереокамери не забезпечують такі ж опорні точки, як у випадку вертикальної розмітки.

На ефективність роботи EyeSight впливає також стан шин і гальмівної системи, завантаження автомобіля і кількість пасажирів, стан дорожнього полотна і погодні умови.

Що може Subaru EyeSight?

У Subaru EyeSight шість ключових функцій – передаварійний гальмування, адаптивний круїз-контроль, передаварійний управління акселератором, попередження про відхилення від смуги руху та попередження про початок руху автомобіля попереду.

Subaru EyeSight. Зоркий глаз

Функція передаварійного гальмування працює в три етапи: спочатку звертає увагу водія на небезпеку; якщо той не реагує, автомобіль починає сповільняться; і зовсім вже в критичній ситуації система застосовує екстрене автоматичне гальмування, щоб повністю зупинити автомобіль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Краще нових двох: машини, які служать довше 15 років

Адаптивний круїз-контроль дозволяє підтримувати попередньо встановлену швидкість, а також, при наявності автомобіля на тій же смузі руху, підтримувати безпечну дистанцію до нього.

Функція передаварійного управління акселератором дозволяє запобігти випадкове рух автомобіля вперед у разі помилкового переказу важеля трансмісії або занадто сильного/помилкового натискання педалі акселератора (замість педалі гальма, наприклад).

Функція попередження про відхилення від смуги руху призначена для попередження водія про ненавмисне виході за межі смуги руху. Якщо автомобіль починає нишпорити всередині смуги, EyeSight теж подасть сигнал, запропонувавши водієві відпочити.

1 of 3


Subaru EyeSight. Зоркий глаз

Subaru EyeSight. Зоркий глаз

Subaru EyeSight. Зоркий глаз

І остання з основних функцій – попередження про початок руху автомобіля попереду. Ця «фішка» буде корисною, наприклад, у ситуації, коли зупинившись на світлофорі водій відволікся (на читання SMS тощо) і пропустив включення сигналу, що дозволяє рух. Як тільки автомобіль, що стояв попереду, рушить з місця, EyeSight дасть сигнал водієві Subaru, що і йому пора продовжувати шлях.

У висновку

Само собою, в Subaru пишаються системою EyeSight і дуже добре, що вона нарешті з’явилася в Україні. Але справедливості заради треба сказати, що особливих революцій в ній немає. Адаптивний круїз, екстрене гальмування, контроль рядності – все це давно є і у інших виробників. Більш того, автомобілі-конкуренти вже і підрулювати в смузі вміють, а незабаром і перебудовуватися навчаться самостійно, ставши, може бути, серійними провісниками машин з автономним управлінням.

І все ж, Subaru EyeSight – важлива і корисна система. Вона не гарантує спасіння в критичних ситуаціях, але в деяких випадках дійсно може допомогти запобігти зіткнення або мінімізувати його наслідки. Всі ми люди, зі своїми проблемами, думками і турботами. Іноді ми відволікаємося або втрачаємо концентрацію. Ось тут-то EyeSight і стане в нагоді. До того ж, різниця в ціні на Subaru XV без системи EyeSight і з нею мінімальна – приблизно 1000 євро.