Новий компактвен Opel Combo повторив Citroen Berlingo

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

Решітка, фари і бампери у Combo свої власні, по низу кузова немає чорного пластику і накладок Airbump. Але якщо дивитися на машину в профіль або ззаду, її легко переплутати з Berlingo: кузовні панелі, ліхтарі і багато іншого однакові.

М
модель Opel Combo змінила покоління. Нове офіційно вважається п’ятим, хоча з цим згодні не всі (див. врізку «Історія»). Компактвен представлений у пасажирському виконанні Life. Якщо раніше Combo був перелицьованим «каблуком» Fiat Doblo на «візку» SCCS, то тепер донором став новий Citroen Berlingo з платформою EMP2. Нічого не поробиш, власники Опеля з групи PSA уніфікують продукти. Силові агрегати Combo не названо, хоча напевно це бензиновий мотор PureTech 1.2 (110, 130 л. с.) і дизель BlueHDi 1.5 (75, 100, 130 сил), шестиступінчаста «механіка» і восьмідіапазонний «автомат».

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

На думку виробника, п’ять або сім місць у салоні, обсяг багажника від 597 до 2693 л, численні системи допомоги водієві та інформаційно-розважальні сервіси роблять Opel Combo Life ідеальним сімейним автомобілем. Дивіться відеоролик.

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

Відмінностей в салоні мало. Крім опелівського керма звертає на себе увагу панель приладів: спідометр і тахометр помінялися місцями. Широкий центральний тунель з боксом для мелочовки і панорамний дах у Berlingo у вигляді опцій теж є.

У список оснащення увійдуть система Driver Droidiness Aler з камерою заднього виду, яка забезпечує огляд на 180 градусів з висоти пташиного польоту, проекційний дисплей і комплекс Flank Guard з масивом з дванадцяти датчиків, що попереджає про загрози зіткнення на низьких швидкостях. Зрозуміло, що Berlingo володіє тим же самим, але під іншими назвами. Прем’єра Combo відбудеться в березневій Женеві. Встигне чи на виставку ще один клон, Peugeot Partner, поки неясно. Поставки машин європейським клієнтам почнуться в другій половині року.

Історія

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

«Перший» Combo був представлений у 1986 році як член сімейства Opel Kadett E, від якого він отримав платформу T-body. Спочатку фургончик оснащувався бензиновим мотором 1.3 і дизелем 1.6. Потім обсяги помінялися на 1.4 та 1.7. Потужності варіювалися в межах 60-90 л. с. альтернативи у «механіки» не було. Виключно вантажний Kadett Combo випускався в Португалії і Великобританії (під ім’ям Vauxhall Astravan). За 13 років стався лише один фейсліфтінг.

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

В 1993 році з’явився «другий» Combo, який багато хто (але не сам Opel) небезпідставно вважають першим, оскільки модель розлучилася з Кадеттом і знайшла власне ім’я. Тепер вантажівка «усиновила» Corsa B, поделившаяся передньопривідною платформою GM 4200. Версія Tour (1995-й) мала задні бічні вікна і складні сидіння для трьох пасажирів. У гамму двигунів увійшли бензинові агрегати 1.4 і 1.6 (72-105 л. с.), а також дизель 1.7 (60-100 сил). Брати-близнюк Combo вийшли під марками Vauxhall, Holden, Chevrolet і Shanghai Auto.

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

Зміна поколінь наздогнала Combo в 2001 році. Він зберіг спорідненість з Корсой і разом з нею переїхав на «візок» Gamma. У машини з’явилися виконання Combo Tour зі зсувними задніми дверима, вікнами «по колу» і всюдихідний варіант Tour Tramp/Arizona із збільшеним кліренсом і укріпленої підвіскою. На деякі ринки, була виведена версія на природному газі. Моторну гамму становили бензинові агрегати 1.4 і 1.6, дизелі 1.3, 1.7. Всі Combo як і раніше були лише «на ручці».

Новый компактвэн Opel Combo повторил Citroen Berlingo

У четвертій генерації Opel Combo перетворився на продукт бедж-інжинірингу, тобто в перелицьований «каблучок» Fiat Doblo. Зовні моделі дещо відрізняються, але технічно майже ідентичні: загальними є платформа SCCS і ряд силових агрегатів. Завдяки п’ятиступінчастого «роботу» Easytronic компактвен вперше став двухпедальным. Виробництво Combo в Португалії та Іспанії було згорнуто. Машини збираються тільки в Туреччині.