Купе Lamborghini Aventador SVJ поверне до життя старий індекс

Купе Lamborghini Aventador SVJ вернёт к жизни старый индекс

Суперкар Miura SV/J (також пишеться як SVJ) — одна з найбільш рідкісних модифікацій Lamborghini. Тому відомі випадки, коли такі машини змінювали власників на аукціоні майже за два мільйони доларів.

З
того моменту, як купе Lamborghini Huracan LP 640-4 Performante пройшло Нюрбургрінг за 6:52.01, стало ясно, що старшому за рангом Авентадору доведеться якось відповісти. Адже досі найшвидша його версія, Aventador LP 750-4 SV, справлялася з такою ж завданням за 6:59.73. Тепер завдяки користувачу фейсбуку Salento V12 світу був розкритий індекс майбутнього монстра: Aventador SVJ. А на питання, що за буква J додано до вже знайомого скорочення SV, відповідь дасть історія марки.

Купе Lamborghini Aventador SVJ вернёт к жизни старый индекс

Назва нової моделі з’являється на заставці в приборку.

Все почалося в 1970-му, коли заводський водій-випробувач Боб Уоллас задумав створити досвідчений зразок Міури, перекроєною під гоночний регламенту FIA J. За проект, названий Miura P400 Jota, взялися інженери компанії, що змінили ісходник дуже серйозно. Автомобіль отримав алюмінієві кузовні панелі замість сталевих і компоненти шасі з легких сплавів, полегшені пластикові вікна та фіксовані фари замість підйомних, а ще перекроенную підвіску і форсований мотор V12 3.9. Цьому двигуну розробники відрядили змащення із сухим картером, електронну систему запалювання, більш високий ступінь стиснення, інші распредвали і вихлопну систему. Віддача зросла з серійних 370 приблизно до 425-445 сил.

Купе Lamborghini Aventador SVJ вернёт к жизни старый индекс

Йоту створили в єдиному екземплярі, але вона послужила прообразом для дрібносерійної Міури SVJ.

В 1971-1972 роках компанія, спираючись на досвід з Йотой (Хотой, якщо слідувати іспанської вимови букви J), побудувала шість полегшених і форсованих Миур SVJ. Ще вісім зібрали пізніше, у 1983-1987 роках, коли сама Міура вже була знята з виробництва (майстри використовували кілька недобудованих раніше шасі), через що деякі фахівці не вважають їх «справжніми SVJ». Крім того, відомо кілька сторонніх переробок серійних Миур в SVJ.

Купе Lamborghini Aventador SVJ вернёт к жизни старый индекс

На кормі модифікації SVJ можна помітити напис Jota, що відсилає до первинного проекту Уолласа.

Позначення Jota короткочасно повернулося 1990-х. Спочатку, в 1993 році, Lamborghini оголосила про випуск лімітованої серії з 150 екземплярів суперкара Diablo S30, присвячених 30-річчю компанії. Такі купе були могутніше звичайних, легше, з перенастроєною підвіскою і новими аеродинамічними компонентами. Ідея була створити дорожню двухдверку, наближену по параметрам і начинці до гоночної. Саме для покупців S30 і був придуманий опціональний пакет на ім’я Jota. І 15 чоловік вибрали саме такий варіант Diablo.

Купе Lamborghini Aventador SVJ вернёт к жизни старый индекс

Якщо простий Diablo тих років мав мотором V12 5.7 492 сили, Diablo SV (Super Veloce) — 517, то ювілейний Diablo S30 — вже 530, а Diablo S30 Jota (на фото) — все 603 л. с.

Тепер же, якщо вірні неофіційні дані, компанія має намір повернути в ужиток версію Jota, а точніше SVJ. Такий Aventador отримає мотор V12 6.5 потужністю приблизно 770-800 л. с. Крутний момент буде явно не нижче, ніж у простого Авентадора (690 Н•м), хоча варто згадати, що і на форсованому SV, і навіть на родинному Centenario цей параметр інженери не збільшували.

Купе Lamborghini Aventador SVJ вернёт к жизни старый индекс

Фотошпигуни вже ловили на дорогах тестові прототипи нової версії Авентадора. Цікаво, що на них були змінені задній бампер, охолодження моторного відсіку і вихлоп, але немає ніякого фіксованого антикрила.

Однією потужності і тяги буде мало, щоб обійти Huracan Performante на Північній петлі, так що італійці повинні вживити Авентадору комплекс активної аеродинаміки ALA (Aerodinamica Lamborghini Attiva). Якщо врахувати історію появи Хуракана Performante, то найближчим часом ми можемо почути про заїздах SVJ на знаменитій німецькій трасі. Чекаємо на прем’єру нової версії Авентадора в березні на Женевському автошоу.