Компанія Tesla відкриє дослідний офіс в Греції

Компания Tesla откроет исследовательский офис в Греции

Попит на «трійку» виявився високим, а компанія спочатку сильно відставала від графіка випуску. Нині прийняті зусилля по збільшенню темпу збірки, але все одно якщо замовити машину зараз, покупка буде готова лише в кінці поточного року.

Р
асширение присутності тієї чи іншої компанії зазвичай згадують в зв’язку з додаванням нових ринків список офіційних. Але зараз рідкісний випадок: фірма Tesla має намір заснувати невеликий дослідницький офіс у столиці Греції. Досі такі підрозділи Тесли функціонували в рідних для компанії США, а ще у Британії та Німеччині. Греція додана, як пояснив представник фірми виданню Electrek, через місцевих талантів. Їм простіше працювати на батьківщині, ніж переїжджати в Каліфорнії.

Компания Tesla откроет исследовательский офис в Греции

Головний конструктор Тесли за електромоторів, Константінос Ласкаріс, працює в компанії з 2012 року. Успіх його праць — очевидний, і в Теслі мають намір «продовжити традицію».

Відразу троє нинішніх провідних інженера Тесли з електричного приводу — греки. І всі — вихідці з Національного технічного університету в Афінах. Американці розраховують знову залучити молодь звідти. Так що афінське відділення сфокусує зусилля на розробці перспективних електромоторів. Спочатку воно буде складатися з десяти інженерів.

Компания Tesla откроет исследовательский офис в Греции

Ще одна новина: на днях де-факто стартувала збірка седанів Model 3 в повноприводному виконанні dual motor. Для замовлення в США такі версії повинні бути доступні з весни. До речі, задній електромотор Model 3 розвиває 261 силу, а передній буде приблизно 160-сильним (це прогноз).

До речі, про моторах. Днями хакер з числа покупців Тесли отримав доступ до режиму Factory mode на власному електрокарі Model 3. Ця програма використовується виробником для контролю параметрів машини під час заводських випробувань перед відправкою клієнтам. Звичайним користувачам він ні до чого, однак дозволяє побачити на екрані купу параметрів роботи електроніки і силової установки, простим водіям не доступних.

Компания Tesla откроет исследовательский офис в Греции

В скріншоті цікавий повний запас енергії (76 кВт•год). За уточненими даними, номінал топової батареї тут дорівнює всього 75, а початковою — 50 кВт•год. І не весь він доступний. Є недоторканний залишок. Відмінний пробіг на зарядці (499 і 354 км з жорсткого стандарту EPA відповідно) досягнуто ефективністю системи і аеродинамікою (заявлений коефіцієнт опору 0,23).

Зокрема, з’ясувалося, що піковий струм батареї тут досягає 1200 А. Цей параметр, як запевняє Electrek, приблизно ідентичний дореформеної «еске» з акумулятором на 85 кВт•год і не сильно поступається її старших версій (зараз Model S комплектується батареєю на 75 або 100 кВт•год). Звичайно, електромотор «трійки» слабше, однак такий потенціал тягової батареї натякає на технічну можливість чималого апгрейда Model 3 в майбутньому. А значить, по динаміці вона теоретично може небезпечно наблизитися до більш дорогим «эскам» (з урахуванням робочого напруги до 400 В зазначені ампери перетворюються на можливу пікову віддачу всієї системи далеко за 600 сил).