Компанія Porsche повністю відмовилася від дизелів

Компания Porsche полностью отказалась от дизелей

Дизельних версій моделей більше немає ні в німецькому, ні у російському каталогах марки. Компанія виконала раніше зроблені замовлення і не приймає нових.

П
оследний Porsche на важкому паливі — кросовер Macan S Diesel — на днях зійшов з конвеєра, і на цьому історія дизелів на машинах марки закінчена (в якомусь майбутньому компанія чисто теоретично може і передумати, хоча це буде витратно). За інформацією видання Auto Express, слабкий попит на такі версії укупі із зростанням інтересу до гібридів підштовхнув Штутгарт до даного рішення. Більше не буде ні дизельних Панамер, ні Маканов. Новий Cayenne теж обійдеться без дизельної версії.

Компания Porsche полностью отказалась от дизелей

Трилітровий «всефольксвагеновский» турбодизель V6 (корінням розробка йде в Audi) на Макане розвивав 211, 245 і 258 к. с. в залежності від ринку, а також 580 Н•м. Він дозволяв паркетника витрачати менше семи літрів пального на сотню в комбінованому циклі.

Компания Porsche полностью отказалась от дизелей

Першим в історії дизельним автомобілем Porsche був позашляховик Cayenne Diesel 2009 модельного року (дебютував в листопаді 2008-го). Його мотор V6 3.0 TDI розвивав 240 л. с. і 550 Н•м, а вимагав 9,3 л/100 км у комбінованому циклі.

Можна б сказати, що це просто відлуння від дизельгейта, зачепила і Porsche, але важливіше, що з дизелями все важче укладатися в посилюють эконормы, а в Європі зростає рух за заборону дизелів щонайменше у великих містах. Тим більше, як відзначають у самій компанії Porsche, «ми ніколи не розробляли дизелі самі» (тут використовувалися мотори концерну VW). Тепер можна і не починати. Краще сфокусуватися на бензоелектричні машинах і чистих електрокарах.