Компанія Porsche почала тести технології блокчейн в машинах

Компания Porsche начала тесты технологии блокчейн в машинах

Першим автомобілем марки з вбудованою блокчейн-технологією став хетчбек Panamera. З нього почалися досліди партнерів.

Про
розвиток нової бізнес-моделі заявила компанія Porsche, анонсувавши впровадження в своїх автомобілях системи безпечних транзакцій по технології блокчейн. Принцип генерації пов’язаних між собою ланцюгів інформаційних блоків раніше застосовувався для функціонування криптовалют (найвідоміший приклад — біткойн). А в Porsche почали тестувати таку систему на автомобілях. Проект здійснюється в кооперації з берлінської фірмою XAIN.

Компания Porsche начала тесты технологии блокчейн в машинах

Технологія блокчейн впроваджена на Панамера з використанням енергетично ефективного процесу майнінгу від фірми XAIN. Тепер машина може вбудовувати свої блоки даних в загальну ланцюг.

Нова техніка дає відразу декілька можливостей. Найпростіше: відкривати і закривати автомобіль через додаток. Звичайно, це можна було робити й раніше, але блокчейн — це принципово інший рівень захищеності від втручання і перехоплення, а також прискорення процесу. Задачка трохи складніше: дистанційна передача тимчасових прав доступу до машини іншій особі (оренда). Аналогічно, з криптозащитой як у віртуальних валют, з блокчейном на борту можуть працювати доставка посилок в багажник або оплата паркування, а також зарядки електрокара. В цьому напрямку німці і будуть розвивати технологію.

Компания Porsche начала тесты технологии блокчейн в машинах

Паралельна новину: прев’ю купе 911 серії 992. Ми вже бачили його з мінімальною маскуванням. А фірма розорилася на тизер дводверки в плівці. Директор модельного ряду 911 Серпень Ахляйтнер переконує, що радість водіння тут залишається на першому плані. Ця модель — «серце фірми» і «бастіон стабільності». Що не виключає еволюцію. Навіть електрична версія можлива коли-небудь в майбутньому, якщо вона буде відповідати характеру 911».

Блокчейны застосовуються в роботі і добре захищених платформ для децентралізованих онлайн-сервісів типу Эфериума. У Porsche хочуть створити аналогічну середу. Її родзинка в тому, що тут можна легко додавати нових постачальників послуг без залучення нового ПЗ та/або заліза. Для цього застосовується технологія так званих смарт-контрактів, споріднена технології криптовалют, але оперує не з віртуальними монетами, а послугами, товарами або цінними паперами. У Porsche кажуть, що стали першим автовиробником, який розпочав випробування блокчейна в машинах. Зауважимо, що аналогічний проект в даний момент здійснює компанія ZF, великий постачальник автокомпонентів.