Класичні Porsche знайшли деталі з 3D-принтера

Классические Porsche обрели детали из 3D-принтера

Купе Porsche 959 було зібрано тиражем всього 292 штуки, а це надто малий ринок, щоб відновлювати виробництво унікальних для 959-го деталей класичним методом.

Про
тделение Porsche Classic всіляко підтримує на ходу старі моделі марки, в тому числі пропонує клієнтам 52 000 деталей до давно не випускається автомобілів. Це і складські запаси, і деталі, які виготовляються на оригінальному обладнанні. А інший раз попит на якісь позиції досить високий, щоб під них створювати нові інструменти, форми і штампи — але це не завжди економічно виправдано. Однак знайдено новий вихід — 3D-друк.

Классические Porsche обрели детали из 3D-принтера

Приклади надрукованих деталей: кріплення салонного дзеркала для Porsche 911 Speedster, прокладка кришки бака Porsche 959, кутник кріплення деталі вихлопної системи Porsche 356 B/C.

Розробники розповіли про створення нового важеля выжима зчеплення для суперкара Porsche 959. Оригінальний чавунний компонент давно не проводиться, та й чи потрібна така запчастина вкрай рідко. І ось на заміну німці розробили аналог із сталі. Сталевий порошок поміщається в захисну газову атмосферу і плавиться лазером по крупинках. Під управлінням комп’ютера промінь шар за шаром (менш 0,1 мм кожний) «викреслює» деталь. Далі її піддають тестовій навантаженні майже в три тонни, а ще просвічують на томографі для виявлення можливих прихованих дефектів.

Классические Porsche обрели детали из 3D-принтера

Про 3D-друку частіше говорять стосовно до пластмасам, але і метали теж застосовуються. Скажімо, нещодавно компанія Bugatti вперше надрукувала гальмівний супорт, причому з титанового сплаву.

До цього важеля зчеплення фірма Porsche додала ще вісім деталей, виконуються методом 3D-друку. Вони зроблені із сталі, так і з легких сплавів, та з пластмас. Ще двадцять компонентів для класичних Porsche знаходяться на розгляді і у разі успішної розробки друкованих аналогів будуть додані в асортимент нової технології пізніше.