Хетчбек Toyota Auris дебютує з новою гібридною системою

Хэтчбек Toyota Auris дебютирует с новой гибридной системой

У Женеві компанію Аурису (на фото) складе рестайлінговий хетчбек Aygo. Крім того, європейську прем’єру відсвяткує сім’я концептів Concept-i і водневий шоу-кар Fine-Comfort Ride.

Т
ретье покоління сімейства Toyota Auris буде представлено через тиждень на Женевському автошоу. Модель переїде на модульну «візок» TNGA (точніше японці іменують її архітектурою, що включає ряд близьких платформ). Тому не виявиться особливим сюрпризом поява Ауріса в Швейцарії відразу ж в гібридному виконанні, з начинкою, нагадує «нутрощі» Пріуса. Сюрприз в іншому. Як виявилося, Auris не запозичив силову установку у родича. Тут впроваджена нова система на базі двигуна 2.0. Нагадаємо, що Prius задовольняється агрегатом 1.8, і такий же робочий об’єм був у двигуна версії Auris Hybrid в минулому поколінні.

Новий блок силової електроніки гібрида компактніше і легше попереднього, і краще охолоджується. Тяговий електромотор, генератор, трансмісія в системі THS II теж компактніше колишніх і володіють великим ККД. Все це вкупі з новим бензиновим ДВС означає скорочення витрати палива.

Крім гібридної системи THS II 2.0 компанія розробила дволітровий мотор з серії Dynamic Force Engine. Він як раз може служити в якості основи гібридної установки або працювати самостійно під капотом звичайних моделей. Ключові особливості: комбінований впорскування (безпосередній і розподілений), сідла клапанів з лазерним плакированием, організація вертикального вихору на вході в циліндр, електронний термостат електричний водяний насос, прийнятий ряд заходів по зниженню тертя.

Хэтчбек Toyota Auris дебютирует с новой гибридной системой

Мотор Dynamic Force Engine 2.0 має термічним ККД до 40% при роботі на звичайній моделі (віддача 171 к. с., 205 Н•м) і 41% при дії в складі гібридної системи (в ній тільки один ДВС видає 146 к. с. і 180 Н•м).

Ще одна важлива обновка марки: японці анонсували трансмісію Direct Shift-CVT. В ній схрещені класична щабель з пари шестерень (розробники називають її «стартової передачею») і варіатор. Ця перша щабель, подібна першій передачі у звичайної «механіки» або в «роботі», задіюється лише на початковому етапі розгону з місця, коли простий варіатор «зазвичай виділяється млявим відгуком» (уточнюють автори). А далі електроніка вимикає цю знижену «стартову» передачу і плавно переходить на варіатор.

Трансмісія Direct Shift-CVT дозволяє варіатору працювати на більш високих передачах», що знижує оберти мотора в крейсерському режимі. Шківи варіатора стали компактніше і легше, а кут конуса шківа зроблено менше, що прискорило відгук ременя на зміну режимів (тепер він на 20% швидше змінює своє положення).

Як бачимо, тойотовцы застосували в новому варіаторі ідею «міксу» з двох типів трансмісій, як було зроблено, наприклад, у системі Multi Stage Hybrid. Тільки там поєднувалися перемикаються планетарні ряди як у «автомата» з планетарним ж безступінчатим варіатором від класичного гібрида. Діапазон передавальних відносин в коробці Direct Shift-CVT досяг 7,5, що просто видатний показник для дволітрової легковий моделі (для прикладу, це більше, ніж у десятиступенчатого «автомата» від GM).

Хэтчбек Toyota Auris дебютирует с новой гибридной системой

Крім Direct Shift-CVT (ліворуч), компанія створила нову шестиступінчасту «механіку» (праворуч) для все тієї ж архітектури TNGA, яка легше за попередню на сім кілограмів (тепер 40 кг) і коротше на 24 мм (тепер 372 мм). Коробка ця використовує систему Intelligent Manual Transmission, автоматично подстраивающую обертів ДВЗ для більш гладкого перемикання.

Інша новація: повний привід Dynamic Torque Vectoring AWD з динамічним перерозподілом тяги між правим і лівим задніми колесами, для кращого проходження поворотів. У неї також вбудовані дві кулачкові муфти з храповим механізмом, які в режимі переднього приводу не тільки від’єднують від двигуна задні колеса, але і вимикають карданний вал повністю, щоб не витрачати енергію на його розкрутку вхолосту (свого роду відповідь на економічну систему повного приводу Audi Ultra). Для гібридів ж приготовлена нова версія системи E-Four (окремий електромотор на задній осі), яка на 30% потужніше попередньої. В цілому в архітектурі TNGA до кінця 2021 року буде нараховуватися сімнадцять версій дев’яти ДВС, десять версій чотирьох трансмісій і десять версій шести гібридних систем. До 2023 року TNGA-моделі складуть 80% продажів Toyota і Lexus у Японії, США, Європі і Китаї.