Група Renault побудує швидкісні зарядки на півдні Європи

Группа Renault построит скоростные зарядки на юге Европы

Хетча Renault Zoe з батареєю на 41 кВт•год (запас ходу 400 км в NEDC) повністю заряджається від трифазної мережі змінного струму потужністю 43 кВт за дві години 24 хвилини. Впровадження зарядки постійним струмом на 150 кВт скоротить цей час до 20-30 хвилин.

Ф
ранцузы оголосили про приєднання Groupe Renault до консорціуму E-VIA FLEX-E. Мета проекту — розгортання мережі високошвидкісних станцій зарядки електрокарів на магістралях півдня Європи. Почнеться все з відкриття 14 таких точок в кінці 2018 року (вісім в Італії, чотири в Іспанії і дві у Франції), однак навряд чи на цьому зусилля партнерів закінчаться. Для Renault це співробітництво — лише частина роботи з розвитку швидких зарядних мереж в Старому Світі. Тут автогігант кооперується з іншими проектами, такими як мережа Ultra-E.

Группа Renault построит скоростные зарядки на юге Европы

За програмою E-VIA FLEX-E будуть зводитися станції зарядки потужністю від 150 до 350 кВт. Вони дозволять електрокарам спокійно перетинати Європу. У всякому разі такі точки будуть дуже актуальні до тих пір, поки не отримає поширення підзарядка електрокарів в русі.

Проект E-VIA FLEX-E координує енергетична компанія Enel, а крім групи Renault в ньому беруть участь фірми EDF, Enedis, Verbund, Ibil і Nissan. Інвестиції в створення мережі складуть 6,9 млн євро. Половину надасть Єврокомісія в рамках плану з розвитку транспортної інфраструктури Connecting Europe Facility (CEF). Додамо, що у багатьох автомобільних фірм є спільні програми з розвитку швидкісної зарядної інфраструктури в Європі і в США.