Фірма Ford розгорнула великий проект з беспилотникам в Майамі

Фирма Ford развернула крупный проект по беспилотникам в Майами

Автономне транспортний засіб сам по собі — лише частина більш складного комплексу. Американці мають намір відпрацювати всі сторони впровадження такої технології в життя.

До
компанія Ford оголосила про старт тестів автономних машин в окрузі Майамі-Дейд (у містах Майамі і маямі-Біч). Мова не тільки про перевірку самих безпілотників на вулицях, але і випробуванні різних сервісів, аналізі взаємодії таких машин зі звичайними користувачами. Перший проект в рамках даної програми вже запущений — це доставка піци Dominos, коротко випробувана в минулому році в Енн-Арбор (Мічіган). А в березні в Майамі-Дейд стартує і сервіс доставки замовлень спільно з фірмою Postmates. Ці товари теж будуть перевозитися на борту безпілотників Форда.

Фирма Ford развернула крупный проект по беспилотникам в Майами

Працівник Dominos завантажує коробки з піцою в задню частину салону, скло закривається. Безпілотник їде за потрібною адресою. Клієнт набирає на панелі останні чотири цифри телефону, з якого був зроблений замовлення. Скло машини опускається, відкриваючи доступ до коробок.

Автори проекту мають намір прояснити багато питань. Скажімо, звичайні водії зі служб доставки нерідко паркують свою машину другим рядом, блокуючи інші автомобілі. Безпілотник не повинен порушувати правила. Але що, якщо вільних місць для паркування біля будинку немає? Як далеко готовий клієнт відійти від дверей, щоб забрати замовлення? Наскільки привабливіше безпілотна доставка порівняно із звичайною? Які тут можуть виявитися підводні камені?

Фирма Ford развернула крупный проект по беспилотникам в Майами

Недалеко від центру Майамі фірма Ford відкриє термінал для автономних транспортних засобів. Там машини будуть проходити техобслуговування і, при необхідності, дрібний ремонт. Працівники центру також повинні будуть регулярно мити безпілотники, особливо уважно очищаючи камери і датчики.

Паралельно з відпрацюванням сервісів, розробники проведуть великі випробування машин-роботів в завантаженому трафіку. За даними аналітичної компанії Inrix, Майамі займає десяту сходинку в світі та п’яту в США по пробках. Місцеві дорожні умови і закони, звички жителів — все важливо для інтеграції безпілотників у транспортну систему того чи іншого міста. Цим аналізом Ford займеться спільно зі своїм партнером Argo AI.

Фирма Ford развернула крупный проект по беспилотникам в Майами

Фірма Ford є одним з лідерів в дослідженнях по беспилотникам, займаючись відпрацюванням технологій як на полігонах, так і вулицях.

«Ми багато років проводимо дослідження і розробку технологій автономного руху, вивчаємо зміни у поведінці клієнтів, обслуговуємо один з найбільших парків безпілотників у країні з допомогою наших дилерів і працюємо в кооперації з локальними владою. Тепер настав час зібрати всі разом і полинути до фінішу!» — заявив Шериф Маракби, віце-президент Форда з автономним машин і електрифікації.

У перспективі випробування в Майамі послужать базою для розгортання аналогічних сервісів в інших містах.

Виявивши всі плюси і мінуси технології автономного руху, розробники зможуть зробити наступний крок: почати надавати подібні послуги вже на постійній основі. Звичайно, в партнерстві з різними спеціалізованими компаніями. Це, по ідеї, може бути і каршерінг, і безпілотні таксі (тут пригодиться кооперація з фірмою Lyft), і вже згадана доставка інтернет-замовлень на будинок. Виконувати ці завдання будуть автономні Форди четвертого рівня. Нагадаємо, що такі машини компанія має намір поставити на потік до 2021 року.