Автономні машини Hyundai проїхали 190 км в звичайному трафіку

Автономные машины Hyundai проехали 190 км в обычном трафике

Тема автономного руху в компанії Hyundai давно йде пліч-о-пліч з іншою стратегією — «озеленення» модельної гами.

До
компанія Hyundai провела незвичайний пробіг: п’ять машин у безпілотному режимі пройшли майже двісті кілометрів від Сеула до Пхенчхана. Автомобілі були обладнані сенсорами, комп’ютерами та іншими вузлами, необхідними для четвертого рівня автономності. З дослідної п’ятірки три примірники представляли собою новітній паркетник на паливних елементах Nexo, а два інших — це седани Genesis G80. Вперше автономні легковика пройшли таку відстань на максимально дозволеної для даної траси швидкість — 110 км/год.

Автономные машины Hyundai проехали 190 км в обычном трафике

Безпілотники отримали три камери, три радара і шість лидаров, охоплюють простір на всі 360 градусів, причому вперед на 174 метри, а назад — на 70 м.

Навіть звичайні Nexo вміють вести себе в межах однієї смуги, а досвідчені зразки з самого старту в Сеулі переміщалися, реагуючи на звичайний трафік. «Під час поїздки вони змінювали смуги руху, обганяли інші автомобілі і проїжджали через пункти оплати на платних ділянках з допомогою бездротової системи Hi-pass», — розповіли корейці. Компанія також заявила, що на ринку безпілотники Hyundai четвертого рівня з’являться до 2021 року, а повністю автономні (п’ятий рівень) — до 2030-го.

Автономные машины Hyundai проехали 190 км в обычном трафике

Паралельно компанія вивела на зимові випробування новий електрокар Hyundai Elantra EV. Модель отримає видозмінені бампери і начинку з оглядкою на електрокар Ioniq (але батарея тут може бути і більше). Ще одне очікуване поповнення в цій області — електричний варіант кросовера Kona.

Безпілотники в даному експерименті були оснащені зв’язком з мережею стандарту 5G і пропонували своїм мешканцям масу додатків — від з’єднання з так званим розумним будинком Home Connect до чат-бота і системи оцінки стану задніх пасажирів Wellness Care (вимірюються рівень стресу, пульс і настрій). Ще одна функція — караоке. Передачу інформації з розумного будинку в автомобіль, до речі, марка почне впроваджувати в серії вже в цьому році, а з машини у будинок — з 2019-го.