Зимовий «дизель» – в третині проб виявлено воду

Після новорічних свят стрімко «впала» національна валюта, що швидко призведе до подорожчання пального на 1 – 1.5 гривні.

Перспектива малоприємна, особливо з огляду на падіння доходів населення. І якщо ціна на «солярку» постійно росте, то якість її в останні роки було досить стабільною. Це обумовлювалося поставками «важкого» палива в переважній масі з-за кордону, наразі навіть державний Шебелинський НПЗ перейшов на випуск палива стандарту Євро – 5. Начебто нічого не віщувало біди, але третина перевіреного фахівцями Інституту споживчих експертиз палива виявилося не кондиційним.

Тест-контроль

Цього разу експерти вирішили сконцентрувати увагу не тільки на великих гравцях, але й приділити увагу середнім і невеликим мережам. Проби відібрали в 8 мережах: БРСМ – Нафта (ДП Євро), ANP (Energy), КЛО (ДП Євро), AMIC (ДП Євро), ТНК (ДП Євро), LUXWEN (ДП ЄВРО), Shell (ДП Євро) і SunOil (ДП Євро). Родзинкою тесту стала участь в дослідженні нелегальної АЗС, так званої «бочки», які масово з’являються останнім часом біля доріг. Як правило, ціна там на 3-4 гривні нижче, ніж у мережевиків, але що там «розливають», не знає ніхто. У лабораторії всі зразки пройшли перевірку за багатьма параметрами: цетановий індекс, фракційний склад, температура спалаху в закритому тиглі, вміст сірки, густина. І, звичайно, головні «зимові» показники – граничну температуру фільтрації (замерзання) і масову частину води. Скажемо відразу, все випробовувані виявилися «зимовими» зразками, але повністю випробування витримали не всі.

Цетановий індекс

Насамперед фахівці підрахували цетановий індекс випробовуваних. Індекс – це цетанове число палива до застосування цетанопідвищуючих присадок. Загальний принцип – чим більше, тим краще. Всі учасники тесту уклалися в норматив, найбільший запас продемонстрували зразки БРСМ – Нафта (ДП Євро) – 52,6 одиниці, і КЛО (ДП Євро) – 51,7 одиниці. На такому дизпаливі буде легше запускатися взимку і менше буде витрата палива.

Спалах

Другий важливий показник – температура спалаху в закритому тиглі. Він характеризує температуру займання палива. Побічно цей показник може показати, чи не потрапляли в «солярку» сторонні компоненти. Порушень у учасників не виявлено.

Сірка

Відпрацьовані гази з вмістом сірки негативно впливають не тільки на навколишнє середовище, але й на двигун. Сірка «вбиває» нейтралізатори і сажові фільтри. Але якщо концентрація сірки в паливі менше 10 мг / кг «пробіг» нейтралізатора більше сотні тисяч кілометрів – реальність. Цього разу результати в цьому параметрі виявилися відмінними. За винятком одного зразка, всі проби відповідали рівню Євро-5! Рекордсменом став зразок БРСМ – Нафта (ДП Євро) (всього 3 мг / кг!). А ось на нелегальній АЗС сірки в «дизелі» виявилося по нинішніх мірках дуже багато – 339 мг / кг.