Зимові тести – дизельне паливо не підвело

В Україні зима, отже, у власників дизельних авто починає «боліти голова». Останній місяць минулого року і початок січня поточного виявився аномально теплим, але синоптики прогнозують з лютого сильне пониження температури, до мінус 30 за Цельсієм. Чи готові до такого розкладу продавці «важкого» палива?

Відповісти на це питання взялися в столичному Інституті споживчих експертиз, для чого відібрали проби в найбільших мережах АЗС нашої країни і відправили їх сертифіковану лабораторію. У експертів були певні побоювання, оскільки в аналогічному дослідженні минулого року третина зразків виявилися некондиційними. Нинішня ж перевірка показала – «дизелісти» зможуть кататися навіть в самий суворий мороз!

Тести дизельного пального Shell, ОККО, WOG, Glusco, AMIC, КЛО, ANP, БРСМ – Нафта, SunOil, LUXWEN, Motto, Marshall

Що досліджували.
Експерти відвідали представників практично всіх великих мереж, і вибірково невеликі мережі. «Під приціл» потрапили Shell, ОККО, WOG, Glusco, AMIC, КЛО, ANP, БРСМ – Нафта, SunOil, LUXWEN, Motto, Marshall. Досліджували як звичайне дизельне паливо, так і «фірмові» сорти, які, за заявами продавців, мають поліпшені параметри. Список параметрів також був досить великий – цетановий індекс, фракційний склад, температура спалаху в закритому тиглі, вміст сірки, щільність. І, звичайно, головні «зимові» показники – граничну температуру фільтрації і масову частину води. Результати здивували бувалих експертів – «бодяги» не виявилося ні у кого, і лише один зразок виявився Євро-4, інші відповідали високому класу Євро-5.

«Полярні» рекорди.
Насамперед в лабораторії перевірили найголовніший «зимовий» параметр -морозостійкість. Некондиційна «солярка» при низьких температурах швидко перетворюється на «кисіль», забиває фільтри – і машина перетворюється в «нерухомість». Випробування на визначення граничної температури фільтрованості показали – тільки 9 зразків є «чесним» «зимовим» паливом. У решти учасників, параметри яких повністю відповідало нормативам, показники лягли в діапазоні від мінус 17 за Цельсієм і нижче. Формально це не відповідність «зимової» марці «З» (- 20 ° С), але поки температура не сильно опустилася, заправлятися таким паливом можна. Ну, а «полярником» – рекордсменом по температурі фільтрованості стало фірмове паливо Shell (V-Power Nitro +) – нижче мінус 34оС! Це навіть нижче, ніж декларує сама мережа – на рекламі зазначено температура замерзання до мінус 32 за Цельсієм. Далі на подіумі розташувалися ОККО (Pulls Diesel) – нижче мінус 32 і КЛО (Ventus diesel) – 31оС. У випадку з ОККО результат не дотягує до рекламованих мінус 40, але в цілому дуже непогано.

Цетана мало не буває.
Далі фахівці підрахували цетановий індекс випробовуваних. Цей параметр – це цетанове число палива до застосування цетанопідвищуючих присадок. У морози високе цетанове число забезпечує більший ККД дизельного двигуна і його швидкий запуск. Загальний принцип – чим більше, тим краще. Всі учасники тесту уклалися в норматив, найбільший запас продемонстрували зразки Shell (звичайне ДТ і V-Power Nitro +) – 53,6 і 54,2 одиниці відповідно, WOG (Mustang Diesel), КЛО (Ventus diesel) – 53,6 одиниці, LUXWEN (ДП Євро) – 53 одиниці.