Видання Ford Mustang Bullitt нагадало про ювілей кінокартини

Издание Ford Mustang Bullitt напомнило о юбилее кинокартины

Це далеко не самий потужний Mustang останніх років, але зате з власною легендою.

В
1968 році на екрани вийшов фільм «Bullitt» (у російському перекладі «Детектив Булліт»), в якому однією із зірок став автомобіль головного героя — темно-зелений «заряджений» Mustang GT390. Десятихвилинна гонитва детектива Булліта (актор Стів Макквін) за злочинцями по вулицях Сан-Франциско вразила глядачів на довгі роки. У 2007-му компанія Ford випустила особливу видання Mustang Bullitt, що наслідує машині з фільму. Тепер же, на автошоу в Детройті, фірма представила «третє покоління» Мустанга Bullitt, створене до 50-річчя кінокартини. До нього ми повернемося, а спочатку — передісторія.

У ролику, присвяченому Мустангові Bullitt і його відродження, знялася Моллі Маккуїн, внучка Стіва Макквіна. У минулому році з нею зустрівся Шон Кирнан, власник оригінального Булліта з VIN-номером, заканчивавшимся на 559, який і водив Маккуїн на зйомках. У цієї машини була непроста доля і низка різних господарів.

Компанія Warner Bros. купила для зйомок два Мустанга з номерами 558 та 559. Автомобіль 558 використовувався в каскадерських трюках із стрибками, і подальша його доля не особливо цікава. А ось 559-й, на якому їздив Маккуїн, на десятки років випало з поля зору Форда і Warner. Лише недавно Ford провів міні-розслідування і відновив всю ланцюжок.

Тут Моллі бере участь в гонитві за останнім місцем на парковці, вже за кермом фастбека 2019 Mustang Bullitt.

Відразу після зйомок 559-й Mustang купив один із співробітників студії, Роберт Росс. У 1970-му він продав його детектива Френка Марранке з Нью-Джерсі. В 1974-м у Марранка Mustang купив якийсь Роберт Кирнан, який використовував легендарний автомобіль в якості сімейної машини до 1980-х. Цікаво, що у 1977-му Маккуїн просив Кирнана продати йому «кіношний» Mustang, але той відмовив. У 2001 році Роберт і його син Шон почали відновлювати автомобіль. У 2014-му після смерті батька машина дісталася Шону. На ходу Mustang знову опинився лише в 2016-м.

Издание Ford Mustang Bullitt напомнило о юбилее кинокартины

У Детройті-2018 Bullitt нового покоління виїхав на сцену разом з автомобілем, яка знімалася у відомій кінострічці.

Спадкоємець тієї машини побудований на основі версії GT з «атмосферником» V8 5.0. Мотор трохи форсований. Тепер тут 481 л. с. замість 466, хоча максимальний крутний момент зберігся (569 Н•м). Максималка підросла з 249 до 262 км/ч. В модель додані стандартні пакети Premium і Performance. А ще можна замовити набір Bullitt Electronics Package (навігація, пам’ять налаштувань сидіння водія і дзеркал, покращена аудіо-система, моніторинг сліпих зон і поперечного трафіку ззаду).

Издание Ford Mustang Bullitt напомнило о юбилее кинокартины

Серед іншого, Bullitt обзавівся впускним колектором від Shelby GT350 зі збільшеним корпусом дроселя, а також перемикається випускною системою з вихлопними наконечниками Black NitroPlate. Випуск перенастроєний заради додання Буллиту неповторного голосу.

Издание Ford Mustang Bullitt напомнило о юбилее кинокартины

Палітра кузова обмежена. Це може бути класичний зелений Dark Highland Green, як на машині з фільму, або чорний Black Shadow.

Зовні від вихідного Мустанга Bullitt відрізняється оригінальною чорної гратами радіатора, обрамленої тонкої хромованою смужкою, хром прикрашає і вікна. А на задній панелі з’явився фальшивий круглий заправний лючок з логотипом Bullitt (у оригінального Мустанга 1960-х заправна горловина була якраз між ліхтарями).

Издание Ford Mustang Bullitt напомнило о юбилее кинокартины

Машина отримала 12-дюймову цифрову панель приладів з оригінальною вітальній заставкою (із зображенням автомобіля), ще в салоні є кілька ледь помітних зелених акцентів, а оригінальна біла рукоятка «механіки» уподібнене важеля перемикання в машині з фільму.

Издание Ford Mustang Bullitt напомнило о юбилее кинокартины

Алюмінієві колісні диски Torque Thrust на 19 дюймів і червоні супорти Brembo є на версії Bullitt стандартними. Опції: крісла Recaro і адаптивна підвіска MagneRide.

У продаж новий Ford Mustang Bullitt потрапить влітку 2018 року. А дещо пізніше фірма розкриє деталі іншого цікавого Мустанга. На оглядинах в Детройті компанія офіційно підтвердила вихід на ринок нового покоління Shelby GT500 в 2019 році. Цей автомобіль стане самим потужним дорожнім Фордом в історії, уточнює виробник.

Тизерний ролик підтверджує раніше всплывавшую неофіційну інформацію: віддача топового Мустанга «перевищить 700 л. с.». Зауважимо, чутки говорять про 750 силах.

Про двигуні компанія говорить лише, що це буде «вісімка» з приводним компресором (інженерам Форда явно не дає спокою Dodge Challenger Hellcat). За неофіційними відомостями, конструктори поставлять великий нагнітач на мотор 5.2 від версії GT350 з плоским колінчастим валом. У будь-якому випадку, прогнози про семилитровом «атмосфернике» не підтвердилися. Про трансмісії поки теж можна лише гадати, хоча в різних джерелах фігурує десятиступенчатый «автомат».