Відділення Mercedes-AMG ввело в дію 53-ю серію

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

В решітці радіатора Мерседесів-AMG 53 встановлені дві горизонтальні планки кольору «срібний хром», за якими видно чорна сітка нового дизайну. Іншою характерною деталлю є «крильця» A-wing в бампері, як у Мерседесів 43-ї серії, на зміну якій і приходить 53-я.

Про
появі в сім’ї «гарячих» Мерседесів моделей з індексом 53 інсайдери говорили ще минулого літа. І ось тепер німці представили на автосалоні в Детройті первістків цієї лінійки. Поки ще незвичну на слух версію знайшли седан CLS, а також купе і кабріолет Е-класу. Вийшли Mercedes-AMG CLS 53 4Matic+, Mercedes-AMG E 53 4Matic+ E Coupe і 53 4Matic+ Cabriolet.

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

Ззаду «п’ятдесят треті» AMG виділяються четвіркою круглих вихлопних патрубків і допрацьованим дифузором, але забарвлення відрізняється (у кабріолета і те й інше — в хромі, у CLS блищать лише патрубки, а на купе ці деталі чорні). Спойлер може бути в колір кузова або з вуглепластика під прозорим лаком.

Всі три моделі обзавелися рядною модульної «шісткою» 3.0 з турбокомпресором і електричним нагнітачем, яка видає 435 к. с. і 520 Н•м. Це не все. Подібно дволітровим модифікаціям Е 350, представленим минулої осені, побратими з індексом 53 — «помірні» гібриди. Правда безпосередньо термін «гібрид» автори цих машин не використовують, мабуть, щоб не виникало асоціацій з ультраэкономными «приусоподобными» моделями, але міркують про гібридних функціях і новий крок до «гибридизированному майбутнього».

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

Стартер-генератор EQ Boost не тільки додає машині динаміки, але і відповідає за економію пального. Він зменшує навантаження на двигун, що забезпечує рекуперацію енергії при гальмуванні і майже непомітний запуск ДВС на ходу після руху в режимі «планера».

Це означає, що при інтенсивному розгоні 48-вольтовий стартер-генератор EQ Boost (він стоїть між двигуном і коробкою передач) короткочасно може додавати до зусиллям ДВС свої електричні 16 кВт (22 к. с.) і 250 Н•м. Цей силовий агрегат доповнено «автоматом» AMG Speedshift TCT 9G і повним приводом. Німці обіцяють дуже живий відгук на натискання педалі газу, без всяких пауз і турболагов.

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

Моделі 53 отримали рульове колесо AMG Performance, обшите наппой, до якої можна додати дерев’яні вставки з чорним рояльним лаком і мікрофібру в місцях хвата. Крім чорно-червоного оформлення салону можна замовити ще дещо інших відтінків червоного, сірого, бежевого і коричневого, плюс білий і чорний кольори в різних поєднаннях.

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

За замовчуванням «сі-ель-есу» AMG 53 покладені 19-дюймові колісні диски, а як опція доступні 20 дюймів.

У сухих цифрах нові моделі виглядають так. Седан CLS 53 і кабріолет E 53 прискорюються з місця до сотні за 4,5 с, а купе E 53 трохи динамічніше — 4,4 с. Всі три автомобіля за замовчуванням розвивають швидкість до 250 км/год (обмежено електронікою), а з пакетом AMG driver’s package лимитатор перебудовується на 270 км/ч.

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

Всім 53-му AMG покладено селектор Dynamic Select з п’ятьма режимами (Eco, Comfort, Sport, Sport+ і Individual), які впливають на відгук двигуна, трансмісії, підвіски і рульового управління.

Адаптивне шасі AMG Ride Control+ з багатокамерній пневмопідвіскою було оптимізовано з точки зору жорсткості і эластокинематики. У підвіски є свої три параметри: Comfort, Sport і Sport+. Також вона в звичайних ситуаціях підтримує постійний кліренс незалежно від навантаження, знижує його на високій швидкості і може підвищити для заїзду на пандус (підйом кузова активується кнопкою).

Отделение Mercedes-AMG ввело в строй 53-ю серию

Моделі отримали складові вентильовані гальмівні диски. Спереду — діаметром 370 мм з чотирьохпоршневими фіксованими супортами, ззаду — 360 мм з однопоршневыми плаваючими.

Як і у оновленого S-класу, на серії 53 впроваджена система Energizing Comfort Control, яка змінює однією кнопкою одночасно передустановки клімат-контролю, музики, навколишнього підсвічування, масажу і так далі. В додаток до цього CLS 53 запозичив новітній набір систем безпеки і допомоги водієві. Крім того, седан CLS 53 буде випущений у виданні Edition 1 з елементами декору салону мідного кольору і вставками з вуглепластика. У Росії купе Е 53 з’явиться в кінці літа, а восени додадуться такий же кабріолет і CLS 53.