Ліфтбек Volvo V40 стане першим масовим електрокаром марки

Лифтбек Volvo V40 станет первым массовым электрокаром марки

У новому поколінні V40, якщо судити по концепту, виявиться ліфтбек з пологим заднім склом і коротким хвостиком багажника. Це ставить під питання поява седана S40.

До
компанія Volvo вже заявляла про електрифікації всього модельного ряду, як на платформі SPA, так і CMA. Мається на увазі випуск гібридів різного типу, так і чисто батарейних машин. Раніше спливав прогноз про те, що сім’я S60/V60 наступної генерації («візок» SPA) першої надасть клієнтам можливість придбати повністю електричний варіант (короткочасний експеримент з C30 Electric не в рахунок, машини йшли в лізинг). Однак журнал Autocar запевняє: перші серійні електромобілі будуть все ж CMA-моделями. І раніше всіх покупців надійде батарейна п’ятидверка V40, створена за мотивами концепту 40.2.

Лифтбек Volvo V40 станет первым массовым электрокаром марки

Віце-президент з досліджень і розробок Хенрік Грін заявив, що мета компанії — електрокар з запасом ходу в 500 км. Також відомо, що буде запропоновано кілька батарей на вибір (як мінімум два). Запас ходу з початковим акумулятором ще належить визначити: мабуть, «в базі» буде близько 400 км.

У самій компанії говорять лише, що конвеєрні електромобілі марки з’являться в 2019 році, а ще «електромобільності» стартує з машин, зібраних в Луцяо. Але цей китайський місто — якраз одна з двох майданчиків для CMA-моделей (друга — бельгійський Гент). За неофіційними даними, модель V40 спочатку буде зроблена саме електрокаром. Незабаром після неї на світ вийде паркетник XC40 в батарейному варіанті (йому ж буде передувати XC40-гібрид).