Як уникнути ДТП на слизькій дорозі: ТОП-5 порад

Під час ожеледиці трапляється більше аварій, тому що водії пристосовуються до нових дорожніх умов. Експерти радять автомобілістам або консервувати авто на зиму, або дотримуватися ряду правил, які допоможуть не потрапити в ДТП на слизькій дорозі.

1. Уникайте різких стартів
На слизькій дорозі або парковці у дворі автомобіль може забуксували провідними колесами. Може виникнути і найгірша ситуація – після 30-секундної пробуксовки машину несподівано викине в сторону.
2. Автомобіль повинен їхати “в натяг”
Щоб зменшити силу інерції на ожеледиці та мати можливість швидше зупинити авто, слід максимально зменшити обороти двигуна. Так можна уникнути пробуксовки на слизьких ділянках дороги. На невеликих швидкостях можна гальмувати двигуном – досить тільки прибрати ногу з акселератора.
3. Змініть стиль управління
Бажано уникати частих перебудувань зі смуги в смугу. Кермо в ожеледь повертають не одним махом, а ступінчастим способом – 3-4 невеликими оборотами. При заїзді в повороти потрібно бути готовим до того, що авто може понести в сторону. Тому слід максимально знизити швидкість і входити в поворот на включеній передачі, як можна менше натискаючи на газ.
4. Гальмуйте двигуном
Правильне гальмування під час ожеледі – тоді, коли не спрацьовує АБС. Не гальмуйте різко. Навпаки, варто тільки поступово тиснути гальма. Як тільки є відчуття, що машину несе, відпускайте. Якщо видно, що попереду слизька дорога, використовують імпульсне гальмування – багаторазово затискає і відпускайте гальма. На спусках, вузьких дорогах і в житлових зонах варто котитися на авто з включеною передачею. Тоді ймовірність того, що авто занесе, значно нижче.
5. Збільшіть дистанцію і інтервал
У будь-яку секунду авто попереду або поруч може загальмувати або піти в занесення. Але відразу зупинити машину на ожеледиці, як правило, не виходить. За правило потрібно взяти уповільнення ходу за 20-30 метрів перед пішохідними переходами. Нерідко люди вибігають на них, коли зупинити авто вже неможливо.