Двигун Mazda SkyActiv-X послужить основою для гібрида

Мотор Mazda SkyActiv-X послужит основой для гибрида

Мотор Skyactiv-X не тільки економічніше, ніж нинішні серійні Skyactiv-G, але і може видати на 10-30% більший крутний момент. Точні параметри, втім, будуть оголошені пізніше.

До
компанія Mazda, як давно відомо, має намір впровадити бензиновий двигун сімейства Skyactiv-X на новій моделі Mazda 3 в 2019 році. Однак на просте силовій установці розробники не зупиняться. За інформацією видання Autoevolution, такий же мотор виявиться складовою частиною гібридної системи. Про це на шоу в Детройті згадав директор Мазди за північноамериканському напрямку Масахіро Моро.

Мотор Mazda SkyActiv-X послужит основой для гибрида

Технології Skyactiv-X компанія тестує на нинішній «трійці».

Нагадаємо, що в проекті Skyactiv-X японці задумали реалізувати цикл із запалюванням однорідної суміші від стиснення HCCI (Homogenous Charge Compression Ignition), свого роду дизельний цикл на бензині. У серії такий агрегат ще ніхто не будував, хоча експериментів в індустрії було чимало. У чистому вигляді HCCI не заробив, зате була придумана його варіація: Spark Controlled Compression Ignition (SCCI), тобто займання від стиснення з контролем за допомогою свічок. До речі, без свічок запалювання в двигунах типу HCCI, хоча б на деяких режимах роботи, не обходилися і попередники інженерів Мазди.

Мотор Mazda SkyActiv-X послужит основой для гибрида

У циклі SCCI свічки підпалюють мініатюрний попередній заряд, що формується безпосередньо біля електродів. Той, згораючи, піднімає тиск в циліндрі настільки, що запалюється основна, бідна за складом, паливна суміш. І це займання вже відбувається за принципом дизеля.

Дволітровий бензиновий агрегат Skyactiv-X володіє ступенем стиснення 15:1, це досить багато, оскільки мотор не атмосферне, а оснащений приводним нагнітачем. Тут також є зміна фаз газорозподілу і безпосереднє уприскування. Порівняно з побратимом Skyactiv-G того ж обсягу він теоретично обіцяє економію пального на 20-30%, а різниця з бензиновими двигунами Мазди зразка 2008 року сягає 35-45%, як запевняє виробник. Японці додають: «Це перший комерційний бензиновий мотор з запалюванням від стиснення».

Мотор Mazda SkyActiv-X послужит основой для гибрида

Зразковий вигляд наступної Мазди 3 можна оцінити за концептом Kai, який був показаний минулої осені.

На практиці різниця може виявитися не такою поважною. І все ж це буде помітний крок вперед. Японці кажуть, що мотор Skyactiv-X за ефективністю можна порівняти з дизелями. До речі, дизелі Мазди нового покоління теж знаходяться в розробці (познайомтеся з патентом на трехнаддувный дизель, в якому один з нагнітачів — електричний). Ну а Skyactiv-X, як ми сказали спочатку, послужить прекрасним допоміжним генератором для двоякодвижимых моделей. При цьому японці не відмовляються від ідеї випуску чистих електромобілів. Крім того, в перспективі ми можемо побачити електрокари з «розширювачем дальності ходу» на основі двигуна Ванкеля.