Документи порушників правил будуть ліквідовувати

Перший заступник тимчасово виконуючого обов’язків начальника Департаменту ДАІ України Владислав Криклій розповів про зміни які варто чекати в системі ДАІ вже найближчим часом.
В структурі ДАІ 29-річний Владислав Криклій людина нова.

Він має економічну освіту і раніше працював радником міністра МВС з питань впровадження інформаційних технологій. Як тільки його призначили першим заступником голови Департаменту, радник міністра МВС Антон Геращенко тут же заявив, Владислав це майбутнє сучасної дорожньої поліції, яку він незабаром очолить. Залишилося тільки увійти в курс справ. Через півтора місяці після призначення на високий пост журналісти поговорили з В’ячеславом щоб довідатися як же змінитися Державтоінспекція вже найближчим часом.

Ви працювали півтора місяця. Вже увійшли в курс справи?

− У курс справи ще входимо. Але щодо коментарів до цих новин, я думаю має сенс звертатися до Антона Геращенка. Можливо, він передчасно це анонсував і видав бажане за дійсне, або просто випередив події.

Яке ваше враження від того, що відбувається всередині ДАІ? Ви там працюєте півтора місяця, одне з ваших основних завдань — це боротьба з корупцією. За півтора місяці вдалося викрити співробітників в недобросовісності?

− Для мене ця середовище абсолютно нове, незвичне. Хочу сказати, що очікував якогось спротиву, якщо говорити про департамент, про співробітників і колег. Але ми їм достатньо чітко і ясно донесли посил про те, що реформи неминучі. І далеко не секрет, що багато інспекторів дорожньої служби розслабилися і очікували, що всі ці реформи, всі наші покрокові дії проваляться, будуть непослідовними і ми не зможемо реалізувати реформу.

Тих інспекторів які сьогодні стоять на дорозі чекає звільнення?

− Якщо говорити безпосередньо про патрульну поліцію, то безумовно, у нас є планка за віком. Тобто у нас будуть новобранці, нова кров, якщо можна так сказати, це абсолютно нові люди з новим підходом, новими критеріями, які зараз проходять навчання в МВС за підтримки різних експертних організацій. І там є вікове обмеження тільки до 35 років. При цьому потрібно відповідати досить високим фізичним критеріям, щоб потрапити в нову патрульну поліцію.

Простими словами з великим пузом в поліцію не пробитися?

Ні, таких брати не буде. У кожної людини є вибір. Він може піти в спортзал і привести себе в форму.

Ви знайшли за ці півтора місяці роботи якісь схеми? Щось таке, про що ви і не підозрювали раніше?

− Безумовно. Я отримував досить багато скарг, так як у мене є профіль у Facebook, в першу чергу щодо наших сервісних центрів, щодо недобросовісності певних працівників, стосовно того, що у нас фактично не було дефіциту бланкової продукції, але деякі намагалися роздути це і створити історію, якої не існувало. Але хочу сказати, що всі ці спроби ми досить жорстко попередили, не рахуючи того, що безумовно залишається якийсь людський фактор. Напевно, люди вже звикли, що досить складно отримати послугу без якоїсь додаткової мотиваційної складової у відношенні до інспекторам або співробітника ДАІ. Ми всіляко намагаємося доносити цю інформацію, що немає потреби ніяких сверхдоплат за швидкість, за поліпшення процедури. Всі ці послуги на сьогоднішній момент є базовими, і наші співробітники зобов’язані їх надавати. І я дуже вдячний всім небайдужим, які звертаються на урядову лінію зі скаргами, зауваженнями щодо роботи наших МРЕВ, а також висловлюють якісь побажання щодо того, як варто реформуватися і покращувати нашу роботу.

Як буде називатися структура?

− Реорганізація передбачає створення і вичленування, виділення двох структур. Перша — це буде патрульна поліція. Вона буде створена на базі виділеної сьогодні ДПС, яка існує в структурі департаменту ДАІ.

Тобто ДАІ видозміниться, але залишиться?

− Ні. Простіше кажучи, для людей ДАІ складалося з двох частин. Всі бачили співробітників ДАІ на дорозі — інспектора, і бачили їх в центрах надання послуг, у центрах МРЕВ. Із центрів надання послуг ми створимо сервісні центри, які на себе ще перетягнуть частину функцій, компетенцій і можливостей, які на даний момент надає МВС у різних своїх структурних підрозділах. Зроблено все незручно і сервісом часто це назвати складно. Саме тому ми анонсували створення сервісних центрів, і хочемо, щоб це був дійсно саме сервіс. Тобто передбачені навіть співробітники, які зустрічають людей на вході і підказують, які послуги, який пакет документів потрібно отримати.

На тій же вулиці Туполєва досі стоять “рішали”, які за гроші допомагають отримати необхідні документи. А чи давно ви були безпосередньо біля МРЕВ або в МРЕВ?

− На другий день після призначення я поїхав в кілька наших центрів надання послуг, познайомився і з керівництвом, і з персоналом. Є насправді проблема цих “бігунків”, посередників або “рішал”, як їх дехто називає. За великим рахунком, це наша проблема, так як ми не можемо зробити цей сервіс прозорим, зрозумілим і доступним. Але хочу сказати, що в цієї неправильної комунікації є і вина наших громадян. Проблема в тому, що вони абсолютно не довіряють держустановам і вже апріорі вважають, що без використання якихось корупційних складових отримати цю послугу неможливо.

Які повноваження будуть у нової поліції, чи зможе вона забирати права?

− Забирати права не будемо. Їх будуть анулювати якщо це передбачено порушенням. У кожній патрульній машині буде електронна система до з допомогою якої поліцейський зможе побачити що водійський документ того чи іншого водія анульований. Далі, передбачена система штрафів, досить великих. Буде працювати і фото-відео фіксація порушень Кожен водій отримає 150 балів які будуть витрачатися виключно на фото-відео фіксацію. Якщо водія гальмує патруль бали не допоможуть, доведеться сплачувати штраф.