Чи ефективний Porsche Macan S?

Эффективен ли Porsche Macan S?

Зміст статті

  • 1 Трансмісія
  • 2 Двигун та підкапотний простір
  • 3 Акумулятор
  • 4 Економія маси
  • 5 Аеродинаміка
  • 6 Висновок

Про швидкість і динаміку автомобілів Porsche знають всі. А наскільки вона поєднується з економічністю і ефективністю в повсякденному житті? Давайте розберемося на прикладі бензинового 340-сильного Macan S!

«Я довго шукав, але не знаходив автомобіль, про який мріяв: маленький і легкий спортивний автомобіль, який ефективно використовує енергію. І тоді я вирішив створити його сам». Знаменита цитата Феррі Порше лягла в основу корпоративної ідеології, причому, ключове слово тут саме ефективність.

Вже давно економічність є важливою вимогою навіть для спортивного автомобіля, щоб при наявному запасі палива реалізувати максимальні динамічні показники. Ми вже тестували Porsche Macan S, переконавшись в його швидкісних характеристиках, а ось зазначений в заводських даних середня витрата палива в 9,0 л/100 км залишився недосяжний. Реально на повноприводному кросовері з V6 3.6 (340 к. с.), який здатний розігнати двотонний автомобіль до «сотні» за 5,4 секунди, їздити з витратою рядового хетчбека?

Низький витрата забезпечують безліч технологій, давайте розглянемо їх детальніше.

Эффективен ли Porsche Macan S?

Велика кількість високоміцних матеріалів у структурі кузова не тільки дозволяє досягти високої жорсткості на кручення (це плюс для безпеки і керованості), але і полегшує конструкцію

Трансмісія

Функція Auto Start Stop інтегрована в коробку передач з двома зчепленнями PDK. Вона автоматично вимикає двигун для скорочення витрати палива і викидів СО2 вже під час гальмування автомобіля при досягненні ним швидкості 2 км/год, в тому числі і при активованому адаптивний круїз-контроль ACC (Adaptive Cruise Control). Коли водій відпускає педаль гальма, система знову запускає двигун, про що говорить символ на дисплеї панелі приладів. Комунікаційні системи продовжують працювати і при вимкненому двигуні, а що входить в базову комплектацію двозонний клімат-контроль і раніше регулює температуру.

Эффективен ли Porsche Macan S?

Роботизована 7-ступінчаста коробка передач з двома зчепленнями (PDK) – шедевр інженерної думки. Вона не тільки по праву вважається найбільш швидкої і надійної серед собі подібних, але і дозволяє економити паливо завдяки взаємодії з системою Auto Start Stop

Також PDK має функцію «руху накатом»: коли водій знімає ногу з педалі акселератора, «робот» автоматично розмикає зчеплення включеної передачі, і автомобіль котиться на холостому ходу. Якщо натиснути на педаль акселератора або гальма коробка знову включить відповідну передачу і замкне зчеплення. Альтернативно режим руху накатом можна включити ручним перемиканням на підвищену ступінь, свідомо перескочивши через максимально можливу для даної швидкості руху передачу. При натисканні на педаль зчеплення в тисячні частки секунди автоматично і дуже плавно знову включиться, і ефект гальмування, створюваний двигуном, додатково скоротить шлях кочення автомобіля. Точно також швидке включення зчеплення відбувається, якщо натиснути на педаль акселератора. У практичних умовах експлуатації функція накату дозволяє заощадити до одного літра палива на 100 кілометрів в залежності від умов руху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 18 однакових Porsche 911 GT3 без пробігу виставили на продаж

Двигун та підкапотний простір

Porsche Macan випускається з кінця 2013 року в трьох версіях. Топовий 400-сильний Turbo, Macan S з атмосферним V6 3.6 потужністю 340 л. с., а також дизельний Macan S Diesel (258 л. с. і 580 Нм). При показниках витрати палива між 6,1-6,3 л/100 км (розкид обумовлений шин розмірністю) в змішаному циклі для дизельного варіанту S-версії і 8,7-9,0 л/100 км для бензинової версії (з циклу NEDC) всі три моделі Macan відповідають нормам токсичності Євро-6, які вступили в силу в 2015 році.

Эффективен ли Porsche Macan S?

Набігаючий повітря проходить на впуск двигуна “крізь” капот. Причому у бензинової версії по двох гілках (кожна веде до свого турбонагнетателю), а у дизельних – тільки по лівій, адже у них один компресор

Інтелектуальна система управління тепловим режимом регулює температуру двигуна і коробки передач, зменшуючи втрати на тертя в період прогрівання двигуна після холодного старту. Для цього вона цілеспрямовано управляє тепловими потоками і в залежності від потреби поетапно підключає різні контури системи охолодження. Крім того, при спортивному стилі їзди система управління тепловим режимом підтримує більш низький рівень температури, підвищуючи динамічний потенціал за рахунок більш ефективного наповнення циліндрів.

Эффективен ли Porsche Macan S?

На схемі – найекономічніший в лінійці Macan S Diesel, якому достатньо 5,7 л дизпалива на 100 км пробігу по трасі. Тому бак у нього всього 60 л проти 75 л у версії Turbo

Акумулятор

Функція рекуперації енергії гальмування дозволяє інтенсивно підзарядити акумулятор під час фаз гальмування руху або в режимі примусового холостого ходу. Скорочення зарядного струму від генератора при зарядженій батареї розвантажує двигун внутрішнього згоряння, адже при розгоні йому потрібно направляти меншу кількість потужності на зарядку батареї.

Ще один елемент — електромеханічний підсилювач керма. Враховуючи, що енергія витрачається тільки при повороті рульового колеса, електромеханічна система, у порівнянні з звичайним гідравлічним керуванням, знижує витрату палива на 0,1 л/100 км.

Эффективен ли Porsche Macan S?

У Porsche Macan різнорозмірних шини (ззаду ширше). В залежності від типорозміру можна заощадити до 0,3 л/100 км – чим вже, тим економічніше

Економія маси

Про це можна написати окрему статтю і не одну. Краще наведу кілька прикладів для ілюстрації загального підходу. Несуча пластина і направляючі жолоби переднього підлокітника зроблені з магнію. Всі ізоляційні матеріали в Macan виконані з більш легкого матеріалу Alubutyl (алюміній-бутил) замість звичайної бітумної ізоляції. Алюмінієві кабелі для підключення акумуляторної батареї та живлення бортової мережі дають економію маси понад 3,5 кілограмів у порівнянні з міддю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тест-драйв Porsche 718 Cayman. Ближче, ніж здаєтьсяЭффективен ли Porsche Macan S?

Полегшити крісла можна було, відмовившись від підігріву і електроприводів, але цього не дозволяє статус моделі

Аеродинаміка

Давно не секрет, що чим нижче коефіцієнт аеродинамічного опору, тим нижче витрати палива. У Porsche Macan S коефіцієнт Сх дорівнює 0,36. Стільки ж у Ferrari Testarossa, седана Honda Civic позаминулого покоління і легендарного Citroën DS з неймовірно плавними обводами кузова.

Для зниження опору повітря днище кузова Macan S забезпечено облицюванням, яка оптимізує повітряний потік під автомобілем і знижує завихрення повітря. Крім того, облицювання днища перенаправляє набігаючий потік повітря на певні місця, що дозволило досягти негативного коефіцієнт підйомної сили на задній осі, гарантуючи високу поперечну стійкість навіть в швидких поворотах.

Крім цього, Macan оснащений регульованими жалюзі радіатора. В залежності від умов руху і потреби в охолодженні, система управління двигуна може відкривати і закривати жалюзі, регулюючи потік повітря, що проходить через повітрозабірники. У закритому стані забезпечується краща аеродинаміка, знижується опір повітря і, відповідно, витрата палива.

Эффективен ли Porsche Macan S?

Можливо, бортовий комп’ютер прибріхує в свою користь, але з урахуванням скрупульозності інженерів Porsche навряд чи розбіжності значні. Результат дуже гідний для бензинового кросовера з мотором V6 3.6 (340 к. с.)

Висновок

У підсумку за 600 тестових кілометрів водіння Porsche Macan S бортовий комп’ютер показав середній витрата рівно 10 л/100 км. Нехай це на літр більше заявленого апетиту в заводських характеристики комбінованого циклу, так і їздив я в реальних умовах Києва та прилеглих доріг. Плавно розганяючись і при кожній можливості користуючись круїз-контролем, не порушуючи швидкісний режим. І все одно, я не очікував такого адекватного результату. Інша справа, що навряд чи подібні експерименти ставлять власники Porsche, позбавляючи себе задоволення чарівних розгонів. Зате ми переконалися, що швидкість не суперечить ефективності. Феррі Порше був прав!

Эффективен ли Porsche Macan S?