Автомобілі Nissan читатимуть думки водіїв

Фахівці Nissan зайнялися розробкою нейроінтерфейсу для водія, який дозволить автомобілю швидше і комфортніше реагувати на зміну обстановки як при ручному управлінні, так і в безпілотному режимі. Детальніше про розробку представники Nissan розкажуть на виставці CES 2018, повідомляє TechCrunch.

Останнім часом нейроінтерфейси привертають увагу інженерів у найрізноманітних сферах. Нейроінтерфейс допомагає керувати екзоскелетом, відновитися після інсульту, і навіть покращує навчання пілотів. Також ведуться розробки з прямого підключення мозку до комп’ютера для ефективної передачі даних.
Тепер інженери Nissan показали, що нейроинтерфейс можна використовувати і в автомобілях. У проекті B2V (brain-to-vehicle, “мозок-до-машини”) розробники за допомогою ЕЕГ-гарнітури і спеціалізованих алгоритмів стежать за активністю моторної кори. Система може за 300 мілісекунд розпізнати намір водія вчинити будь-яку дію – наприклад, прискоритися, повернути або загальмувати.

Отримані дані можуть використовуватися для електронних помічників при ручному керуванні автомобілем – це допоможе заощадити від 0,2 до 0,5 секунди при реакції водія на зміну дорожньої обстановки. Також подібна гарнітура може бути використана в безпілотному автомобілі – в цьому випадку машина зможе коригувати рух саме таким чином, яким хотілося б їхати самій людині.
Систему в роботі Nissan представить на виставці електроніки CES 2018. Нейроінтерфейс буде підключений до стенду з автосимулятора, на якому можна буде протестувати ефективність B2V.
Це не перше незвичайне рішення Nissan в розробці безпілотних автомобілів. На CES 2017 японський автовиробник запропонував використовувати людей-консультантів, які будуть віддалено допомагати безпілотним автомобілям, в буквальному сенсі малюючи траєкторію руху для машини, що потрапила в незрозумілу їй ситуацію.