У Фінляндії автопілот навчили їздити по засніженій дорозі без розмітки

Дослідницький центр VTT з Фінляндії розповів про досягнення в області розробки автопілота. Експерти успішно випробували автономний комплекс керування автомобілем на засніжених дорогах, де не видно розмітка.

Прототип під назвою Martti, побудований на шасі Volkswagen Touareg, проїхав по фінської трасі Aurora E8 під час снігопаду зі швидкістю 40 км / ч. Творці машини стверджують, що автопілот міг би їхати швидше, але в рамках експерименту вчені вирішили не виходити за межі 40 км / год.

Наступними кроками VTT стануть збільшення робочої дальності оптичних компонентів автопілота, підвищення дозволу радарів, а також розвиток інтелекту у програмного забезпечення, яке контролює роботу сенсорів. Всі ці поліпшення дозволять підвищити можливості автомобіля на слизькому дорожньому покритті і в тих випадках, коли зміна напрямку дороги або туман здатні обмежити видимість.

Систему також вчать новим сценаріями, серед яких можна назвати переміщення в міському оточенні, поїздки по головним дорогам, з’їзди з магістралей і перетин засніжених ділянок.