Шеф Тесли підтвердив вихід великого пікапа на батареях

Шеф Теслы подтвердил выход крупного пикапа на батареях

На тизері зображений пікап-гігант, створений на основі магістрального тягача Tesla Semi, в кузові якого помістився Ford F-150 SuperCrew. Це скоріше жарт, ніж превью реальної моделі. Але жарт з натяком.

Про
можливу появу пікапа в гамі марки Tesla представники фірми говорили ще в 2013-м. Правда, конкретики в заявах було небагато. А вчора, 26 грудня, у твіттері голова компанії Ілон Маск у відповідь на побажання співрозмовника «Нам потрібен пікап» підтвердив, що така машина вийде відразу за моделлю Y і що він обмірковує ключові елементи дизайну та інженерії вже п’ять років: «I promise that we will make a pickup truck right after Model Y. Have had the core design/engineering elements in my mind for almost 5 years. Am dying to build it».

Шеф Теслы подтвердил выход крупного пикапа на батареях

Своєрідний натяк на пікап Маск показав на екрані під час презентації моделей Tesla Semi і Roadster в листопаді.

Звучить багатообіцяюче: слова Маска am dying to build it у вільному перекладі звучать як «вмру, але зроблю». А адже йому належить подолати чимало труднощів. У компанії взагалі на найближчу пару-трійку років плани грандіозні. Потрібно усунути проблеми з випуском Model 3, передсерійний тягач Semi перетворити в серійний і знайти, де його збирати, аналогічно створити серійний Roadster, налагодити локалізацію в Китаї і, звичайно, року до 2019-го таки запустити на конвеєр таємничий паркетник Y.

Шеф Теслы подтвердил выход крупного пикапа на батареях

У бесіді з клієнтами Маск також пообіцяв найближчим часом апдейт браузера на своїх машинах, а також системи навігації і карт для неї.

Крім того, фірма збирається побудувати в Європі акумуляторний завод (заводи) Gigafactory 3 (і, можливо, 4 і 5). Пояснимо, звідки взялася трійка. Гігантське виробництво Gigafactory 1 нещодавно було запущено в Неваді, а ось терміном Gigafactory 2 нині Tesla позначає підприємство в Буффало (штат Нью-Йорк), яким управляє дочірня фірма SolarCity. Воно робить сонячні батареї.

Шеф Теслы подтвердил выход крупного пикапа на батареях

Пікапи на основі магістральних тягачів час від часу створюють сторонні компанії. Особливо такий гігантоманією захоплювалися американці в двотисячних. Навряд чи Tesla досягне такого масштабу, але від неї можна чекати на щось, що нагадує лінійку Super Duty у Форда.

І на тлі всієї цієї діяльності потрібно буде виділити сили для пікапа. Маск сказав, що модель може виявитися трохи крупніше справжнього американського хіта — Форд F-150. При цьому електромобіль нібито продемонструє динаміку спорткара, а також більш вражаючі показники вантажопідйомності і маси причепа на буксирі, ніж порівнянні за розміром пікапи з бензиновими або дизельними моторами. Раніше глава Тесли згадував, що важливою умовою для успіху такої моделі повинна бути «розумна» підвіска. Мовляв, вона безперервно регулювала б положення кузова і рівень демпфірування в залежності від завантаження автомобіля та інших факторів.