Нез’ясовно, але факт

Ми, галузеві журналісти, часто стаємо заручниками власних стереотипів. Коли через тебе за рік відбувається більше машин, ніж за все життя багатьох людей (нам правда шкода), в голові неминуче формується образ автомобіля-єдинорога. Такий тачки не існує, зате ми свято впевнені, що саме так повинен виглядати ідеал. Найсмішніше, що у кожного журналіста такий свій автомобіль. А потім ти стикаєшся з думкою людей, які купують машини за кровно зароблені, а не забирають з прес-парку, і розумієш, що твої стереотипи – повна нісенітниця.

Необъяснимо, но факт

Стільки проїхав Toyota Highlander за два перші тижні тесту

До чого я все це? Та до того, що всі люди, яких я возив в оновленому Toyota Highlander, були в невимовному захваті. Взагалі все, розумієте?

А перевіз я дуже багатьох. Родину, батьків, друзів і навіть бойовий загін матерів з їх нащадками. І всі вони в один голос казали: «Класна тачка!». Хоча з моїм автомобілем-єдинорогом Highlander не має нічого спільного. Нормальна ляпас, так?

Необъяснимо, но факт

Аргументація у респондентів була завжди приблизно однакова: великий, зручний, солідний, місткий. І в недоліку практичності цей автомобіль дійсно не дорікнеш.

Стандартний об’єм багажника у Toyota Highlander – 813 літрів. І це настільки багато, що відсік, як і будь-яке велике, але чомусь не зайняте простір, відразу ж перетворився на мобільний комору. Спочатку там лежав велосипед сина, потім до нього додався самокат, потім ми поклали ще й коляску на випадок тривалих прогулянок. Через деякий час там оселилася коробка з посудом, яку треба було відвезти батькам, але ми про неї забували. І при цьому в багажнику «Хайлендера» все одно залишалося місця навалом. Круто? Ще як!

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Так, коли з’явилася необхідність у третьому ряді сидінь, простір зменшилася до 269 літрів, і все зайве довелося вивантажити. Але навіть цього обсягу вистачало для того, щоб, наприклад, вивезти з дитячого свята пакети з подарунками та залишки святкового столу.

Третій ряд у Highlander не зовсім душогубка, але краще туди саджати тих, на кого наплювати, або тих, хто ще не доріс до права голосу. А ось на другому ряду – майже лимузинный комфорт. Секції дивана регулюються поздовжньо, кут спинки теж змінюється. Тут є окрема зона клімату і підігріви, а в двері заховані сонцезахисні шторки. Але справа взагалі не в цьому.

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Стільки бензину на кожні сто кілометрів просив Highlander в дві перші тижні тесту

А в тому, що місця ззаду стільки, що цю машину і правда можна використовуватися для поїздок з водієм. Запас є і для ніг, і для голови. А ще, зовсім магічним чином, тут немає центрального тунелю, а повний привід – є! Тому навіть трьом пасажирам ззаду буде так само добре, як у поїзді Москва-Чита з лагідною провідницею, чаєм, курочкою в фользі і чистою білизною.

Але спереду – це типова «Тойота». Центральна консоль нехитра і зібрана з того, що завжди є на складі. Ергономіка, як і в будь-якій машині Toyota, не без гріха: деякі важливі кнопки заховані зліва під кермом, на самому кермі навалом клавіш (приблизно до половини яких я торкатися поки боюся), а мультимедійна система Toyota Touch 2, мені ще не подобається. Графіка з початку двотисячних, з логікою і управлінням меню є проблеми, а з мого гаджета на Android вона чомусь відмовилася відтворювати музику. Причому як через Bluetooth, так і через USB. З «айфоном», правда, все працювало нормально.

Необъяснимо, но факт

Так-так, я згоден з тим, що майже все вищеперелічене малює образ «Хайлендера» як відмінної сімейної машини. Але ж якби творці всіх тачок враховували тільки ці аспекти, ми б жили на нудною планеті у Всесвіті!

Правда, і на це Toyota Highlander намагається відповісти. Після оновлення російська моторна гамма скоротилася вдвічі – до одного єдиного двигуна, самого кучерявого. Мотор цей 3,5-літровий V6 потужністю 249 сил, ідеально вписується в російську систему оподаткування.

При цьому після рестайлінгу крутний момент несуттєво зріс – з 337 до 356 Нм, а в безальтернативній автоматичній коробці передач з’явилися дві додаткові ступені, і тепер їх вісім.

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Необъяснимо, но факт

Двигун, як і належить великим атмосферника, вельми пристойно тягне у всьому діапазоні оборотів, досягаючи піку до 4700 об/хв, годно працює на 92 бензині і цілком собі мило звучить. Але вау-ефекту не виробляє.

За паспортом Toyota Highlander розганяється до сотні за цілком бадьорі 8,8 секунди. Ось тільки в цій машині вони жодного разу не хвилюють, та й взагалі здається, що 2,1-тонний кросовер витрачає на це вправу більше, ніж відведено нормативом. Хоча рев від «шістки» стоїть такий, ніби там, внизу, шини вже стерлися до корду.

Необъяснимо, но факт

І ця ілюзорність навіть на користь. Тому що до гальм в цій машині треба звикати. Спочатку вони здаються настільки неефективними, що хочеться заїхати до ділера і перевірити їх життєздатність. Але там все нормально. Просто вони ось такі: не дуже інформативні і не дуже чіпкі. Через пару сотень кілометрів до їх налаштувань звикаєш і первісну боязнь згадуєш вже з подивом, як фантомні болі.

А ось витрата палива викликає біль цілком реальну. Коли я тільки збирався забирати Highlander на місяць, досвідчені колеги хором попереджали мене про його надмірну ненажерливості. Мені вистачило розуму не сперечатися з ними на що-небудь серйозне, але я все ж заявив, зможу змусити «Тойоту» споживати не більше 11 літрів не сотню.

Необъяснимо, но факт

Не зміг. Мій найкращий показник – 14,5 літра на сто кілометрів. Ні рух в одному темпі з фурами на напівпорожньому МКАДе, ні відмова від їзди по пробках, ні максимально ніжне ставлення з педаллю газу не дозволили мені опустити дані борткомпьютера нижче цієї позначки. Добре, що хоча б 92-го – адже це залишає легку надію на те, що сім’ї буде, чим вечеряти в найближчий тиждень.

На щастя, Highlander і не підбиває ганяти, заїжджаючи в повороти так, щоб оточуючі завмерли в позі жінки з веслом. Кермо довгий і неінформативний, а погуливающий, нехай і не занадто лякає, кузов остуджує запал крутіше раптового Ice Bucket Challenge.

Необъяснимо, но факт

Якщо спробувати екстраполювати Toyota Highlander на звичні для кожного предмети побуту, то вийде улюблений домашній диван, на якому кожен вечір родина збирається для приємного проведення часу. Він трохи посипана крихтами від їжі, трохи протерся в ареалі проживання самих габаритних членів, зате від нього не доводиться чекати сюрпризів у вигляді пружини, яка вирішила урізноманітнити дозвілля і впиться вам в дупу. Ні, ну правда, якою може бути захват від дивана?

І тим не менш, нагадую: всі, хто їздив в Highlander крім мене, були від нього саме в захваті. Тобто, це було не просте «ну, непогано», а «ух, яка крута тачка». І у мене залишилося два тижні, щоб зрозуміти – чому? Швидше за все, як казав класик мемологии, є для цього вагома і страшна причина. m