Мінівен MOIA запропонує електричну мобільність

Минивэн MOIA предложит электрическую мобильность

Місія проекту сформульована в гаслі — One million cars off the road. До 2025 року кількість автомобілів у кожному великому місті Європи та США має на скоротитися на мільйон. Про концепт є два відеоролика: перший, другий.

З
тартап MOIA, створений Фольксвагеном рівно рік тому, представив безіменний концепт електричного мінівена для «райдпулинга і райдшеринга». По суті це карпулинг — спільні поїздки. Ось як працює система. Зібравшись в дорогу, пасажир через мобільний додаток вказує пункт призначення, дивиться, які електромобілі доступні і в який час, скільки буде коштувати замовлення. Потім виробляються бронювання та оплата. Спеціальний алгоритм об’єднує клієнтів, що їдуть в одному напрямку, і тим самим заповнює в «автобусі» всі шість місць. Виходить індивідуальна маршрутка за викликом: доступна, комфортна і екологічна.

Минивэн MOIA предложит электрическую мобильность

Судячи з того, що на будівництво концепту пішло лише дев’ять місяців, за основу був узятий Volkswagen T6 у версії Multivan. Технічні характеристики електромобіля не розкриті. Відомі запас ходу в 300 км за новим циклом WLTP і термін зарядки на 80% за 30 хвилин. Автопілота тут немає, це ще не I. D. Buzz.

Минивэн MOIA предложит электрическую мобильность

Салон пропонує пасажирам чотири індивідуальних крісла (щоб звільнити незнайомців від непотрібних контактів) і одне здвоєне місце. Простору для ніг — із запасом. До кожного сидіння додається USB-порт. Діє швидкий Wi-Fi. Праворуч від водія є відсік для поклажі.

Електромобіль розроблявся на заводі VW Group в Оснабрюці з урахуванням побажань потенційних користувачів різних вікових груп. Вже минуло кілька раундів випробувань з використанням «флоту» з 20 мінівенів Volkswagen T6 Multivan. Наприкінці 2018 року буде запущена експериментальна програма на вулицях Гамбурга. Йде робота над іншими модифікаціями машин та новими сервісами.