Квиток в один кінець

Є кілька незаперечних істин. Вода мокра, майонез шкідливий, а маркетологи Toyota якщо й помиляються, то роблять це рідше, ніж у Росії змінюються тарифи на послуги ЖКГ. Тому поява в РФ ще однією великою рамної «Тойоти», а не маленького дешевого кросовера або седана, ніяка не авантюра.

Безжалісність і розважливість менеджменту «Тойоти» обговоренню не підлягає. Японці швидко і без жалю забирали з ринку моделі, продажі яких неминуче укатились б в глибоку прірву, а тримати їх заради іміджу, як Prius, було б безглуздо.

Пам’ятаєте, яка доля спіткала в Росії GT86, Avensis, Camry або Verso? То-то ж.

Билет в один конец

У марки Toyota немає дешевих автомобілів для РФ. У Росії японці не продають навіть компактні кросовери, які, начебто, приречені на успіх. Але за 9 місяців нинішнього року «Тойота» продала росіянам машин більше, ніж Volkswagen і Nissan. Причому основна їх частина – ні разу не в базовій комплектації. Тому за ті ж дев’ять місяців по виручці японці випереджають не тільки прямих конкурентів, але і Kia, Lada і Hyundai, чиї продажі обчислюються зовсім іншими цифрами.

Виходить, що виведення на російський ринок ще одного рамного позашляховика – рішення обдумане, а не «ну давайте спробуємо». Такі машини – одна з основних статей доходу японців. Так що ось воно – те саме рушник. Тобто, Fortuner.

Билет в один конец

По всім габаритами Toyota Fortuner трохи менше оновленого Land Cruiser Prado. Наприклад, різниця в розмірі колісної бази становить 45 міліметрів на користь дідка.

Позиціонування цієї моделі просте і зрозуміле, як відповідь на питання, хто стане президентом Росії в 2018 році. «Форчунеру» (ага, читається саме так) відвели роль вхідного квитка в світ рамних позашляховиків Toyota. Розташовуватися він буде якраз під Land Cruiser Prado, улоговина на капоті якого тепер прямо вказує на близькість з Land Cruiser 200 – і все менше на бажання грубо форсувати болота.

Агрегатну базу для Fortuner «Тойота» взяла у пікапа Hilux. В основі позашляховика лежить майже та ж рама, яку в компанії називають найміцнішою з наявних. Однак її задня частина піддалася доопрацюванню – на відміну від Hilux, який вантажівку, Fortuner – пасажирський автомобіль, який повинен забезпечувати який-ніякий, але все-таки комфорт.

Билет в один конец

Ззаду у новинки варто не ресорна, а пружинна п’ятиважельна підвіска (чотири поздовжніх важеля і тяга Панара). Так її характеризують у російському офісі, хоча самі японці тягу Панара за ще один важіль не вважають, стверджуючи, що ззаду у Fotuner все-таки чотириважільна. Задній міст, природно, все ще залежна.

З моторами теж без одкровень. Він поки один: чотирициліндровий дизель 2.8, який видає 177 кінських сил і 450 Нм крутного моменту, поєднуючись з шестиступінчастим «автоматом». Такий двигун під капотом у Hilux і Prado. Пізніше російський «Форчунер» обзаведеться ще і бензиновою «четвіркою» 2.7 потужністю 163 сили. І він теж вже є у Prado. Але поки – тільки паливо сатани.

Повний привід дістався Fotuner звідти ж, звідки і рама. А це значить, що він – жорстко підключається. За замовчуванням позашляховик задньопривідний, а передня вісь активується перемикачем на центральній консолі. Причому зробити це можна в будь-який момент на швидкості до ста кілометрів у годину. Є і знижуюча передача, але вона логічно врубається через нейтраль.

По салону, хай тут приблизно мільярд перетинів з іншими моделями Toyota, на відміну від них настільки відчутну, що в це важко повірити. Тут немає ні асиметричності і бажання випендритися «Хайлакса», ні вибуху кнопочно-шайбовой фабрики «крузаков». З точки зору ергономіки це, мабуть, кращий інтер’єр серед всіх позашляховиків Toyota.

Билет в один конец

Всі необхідні крутилки і клавіші знаходяться в зоні прямої видимості, а не там, де їх важко розгледіти. Кнопок з оскаженілими абревіатурами і пиктограмами, якими користуються лише експерти в галузі освоєння інструкцій, теж майже немає. Але годинник на місці. «Тойотовский» фен-шуй досягнутий і зафіксований.

Билет в один конец

Так-так, підсвічування все ще неприємно синя, більшу частину кнопок «Форчунера» можна знайти в «Тойотах» десятирічної давності, мультимедийка Toyota Touch 2 продовжує битися в передсмертних конвульсіях, але живе, а матеріали обробки в своїй масі далекі від ідеалу. Але в цій машині навіть пластмасова деревина не дратує. Тому що вона, як і все інше на своєму місці. І це велика і раптова перемога японських інтер’єрники.

Пасажирів на другому ряду теж не образили. Місця для ніг, навіть за високим водієм з вольготной посадкою, вистачає. З простором над головою негусто, але навіть із зростанням трохи за метр вісімдесят маківка ні в що не впирається. За це спасибі місць на стелі над правою і лівою частинами дивану.

Билет в один конец

Крісла третього ряду – історія вельми номінальна. Вони, звичайно, є, але сидіти там не дуже зручно.

Билет в один конец

Ось так виглядає багажник Toyota Fortuner в стандартній конфігурації з піднятими спинками другого ряду. З-за способу кріплення спинок третього ряду ніякої шторки тут, природно, немає.

Билет в один конец

Можливості трансформації другого ряду не обмежуються складанням спинок. Диван можна зняти з кріплень і звільнити ще більше місця для вантажу.

Билет в один конец

В принципі, задні сидіння можна взагалі не прибирати: всередину все поміститься і так. Але якщо не затягнути ремені кріплень, то під час трясіння складені крісла будуть постукувати. Неголосно, але будуть.

Билет в один конец

Навіть з розкладеним третім рядом в багажнику залишається небагато місця. Його об’єм у літрах «Тойота» ніде не призводить.

До речі, саме ці впуклости на даху і формування спинок крісел другого ряду прозоро натякають на те, що тут краще сидіти удвох. При цьому інженери «Тойоти» в черговий раз примудрилися практично повністю позбавити повнопривідну машину від центрального тунелю, а значить і людина посередині не буде відчувати себе жокеєм карликового поні. Третій ряд, правда, історія досить номінальна: садити туди краще тих, хто вам не подобається. Особливо з урахуванням їздових особливостей «Форчунера».

Билет в один конец

Ця «Тойота» – велика, рамна і важка (2,2 тонни) машина. Тому і пересувається вона відповідним чином. Від упору до упору в кермі більше трьох оборотів. На відхилення керма на невеликий кут (а у випадку з будь-якою іншою машиною це багато) передні колеса реагують, як ростовські листоноші на свої прямі обов’язки. Тобто, ніяк. Тому рульовим колесом треба орудувати сміливо і навіть трохи відчайдушно.

Разом з цим кермо свято вірить у те, що руки водія повинні бути сповіщені про наявність дефектів на дорозі, а також щодо їх кількості, розмірах і формі. Простіше кажучи, бублик калатає тим відчайдушніше, ніж гірше стає асфальт.

Билет в один конец

При цьому розгону в цій машині не противиться практично нічого, хоча динамічні характеристики Fotuner «Тойота» чомусь тримає в секреті. Двигун упевнено тягне знизу, а «автомат» без зайвого поспіху, але і без критичних затримок перебирає всі шість передач.

Сторонніх шумів в салоні, навіть із зростанням швидкості, трохи, підвіска проковтує всі – від невеликих нерівностей до тектонічних розломів – а також ефективно і в зародку гасить поздовжні коливання і бореться з креном. Кайф?

Билет в один конец

Звичайно ж, на низькосортному асфальті або забутому богом грейдере з великими гострими каменями і підскоками в «Форчунере» пристойно трясе (ззаду більше, ніж спереду), але для забезпечення прийнятної (саме прийнятною) плавності ходу корму цієї тачки не треба завантажувати парою сотень кілограмів будматеріалів, як «Хайлакс», а значить нова задня підвіска працює! Та й від машини, в якій все прикручено до здоровенною залізяці, схожою на приставні сходи, більшого комфорту і м’якості чекати не доводиться.

Але по-справжньому Fortuner починає жити, коли з’їжджаєш з дороги, яку знає навігатор, на дорогу, яку ледь-ледь видно очима.

Билет в один конец

Якщо ви запитаєте мене, де я їздив на Fortuner, я відповім тільки те, що ми виїхали з Оренбурга, потім звернули в поле, а далі в навігаторі не було нічого, крім жовтої нескінченності і тонкої червоної смужки треку, щоб ми не випадково переплутали північ з півднем, покотивши в Казахстан замість Башкортостану.

Билет в один конец

Тонка смужка звивистої дороги закінчується за лінією горизонту, де починається знову і знову зникає десь на межі землі та неба. Під колесами – колія, вибоїни і вибоїни. Простіше кажучи, все те, що незмінно змушує знижувати швидкість. Ось тільки «Форчунеру» і мені за його кермом плювати майже на всі ями, за винятком тих, де навіть лифтованные громили можуть залишити бампери і мости.

Швидкість під сто кілометрів на годину і все, що здавалося в цій машині неприємним на асфальті, раптом розчинилася, як життя в одному з селищ на нашому шляху. Ну і що з того, що кермо довгий гострий? Мені не треба з точністю до міліметра вивіряти траєкторію. Якщо що, срежу по полю. Якщо там буде яма, то підвіска з імовірністю 99 відсотків проковтне її не подавившись, а якщо там виявиться щось хитке і засмоктує, то я швиденько врублю рятівний повний привід. В інших випадках, заднього мені вистачає майже завжди.

Билет в один конец

Тому що навіть з відключеною «мордою» на не дуже техничном, але все таки оффроуде, поведінка «Форчунера» ясна і легко прогнозована. Сидячи за кермом ти точно знаєш, коли він вильнет хвостом або заскользит усіма колесами, коли почне стрекотать ABS, а коли потрібно прибрати газ, щоб стабілізувати цього двотонного бугая.

Навіть коли перед нами виявився крутий підйом з незрозумілими перспективами на фініші, перехід з заднього на повний привід здався мені передчасної витівкою – штурм «Форчунер» почав недоприводным. І впорався. З одним лише «але».

Билет в один конец

Незважаючи на те, що задній звис Toyota Hilux на 195 міліметрів довше, ніж у Fortuner, показники геометричної прохідності позашляховика трохи гірше, ніж у пікапа, на базі якого він побудований. Кути в’їзду і з’їзду у Fortuner рівні 29 і 25 градусів відповідно. У Hilux вони складають 31 і 26 градусів. Дорожній просвіт у пікапа теж трохи більше – на два міліметри.

Машини нам видали на покришках, які з заводу ставитися не будуть: зубастих GoodYear Wrangler DuraTrac. І ці покришки – вогонь! Чіпляються, гребуть, мінімально ковзають навіть на нестабільних покриттях, не забиваються і, нарешті, мінімально шумлять на асфальті. Дилер запропонує – не відмовляйтеся, не пошкодуєте.

Втім, шини у випадку з Fortuner – це лише приємне доповнення до того, що вже є. А є енергоємна підвіска, ефективний повний привід, керувати яким простіше, ніж капсульної кавоваркою, блокування заднього диффа, 225 міліметрів кліренсу, хороша геометрія, захист знизу і тяговітий дизель. Тобто все для того, щоб підкорювати путівець, який цілком може закінчитися безнадійної тьмутаракані.

Билет в один конец

І ось там можуть початися проблеми. Втім, такі ж, як і у будь-рамного здорованя. Неповороткість, тяжкість – все те ж саме, від чого страждає головний опонент Fortuner в Росії. Ми про Mitsubishi Pajero Sport. І якщо у випадку зі «Спортом» ми все це на своїй шкурі вже випробували, то «Форчунер» поки пройшов тільки першу, грунтово-грейдерено-коллейную частина позашляхового ЄДІ. І впорався з нею відмінно. Цю парочку ми обов’язково ознайомимо очно, вирушивши з ними, редакційним тросом, лопатою і надією повернутися додому тим же календарним днем, на жертвоприношення богам оффроуда.

Билет в один конец

Клінч цих йокодзун дійсно викликає непідробний інтерес. У тому числі тому, що в схожих комплектаціях Fortuner і Pajero Sport коштують приблизно однаково. Так, вхідний цінник на Mitsubishi нижче, але у «Тойоти» поки просто немає порожній комплектації. Тому за базовий «Форчунер» просять 2 599 000 рублів, а за найдорожчий – 2 827 000 рублів. Багато? Який ринок – такі і ціни.

Але в наступному році у Fortuner з’явиться бензинова версія, модифікації простіше, а значить, тим, хто хоче раму, але ще або не купив, або не переконав себе внести кошти за Pajero Sport, неширокий вибір помітно ускладниться.

Билет в один конец

Билет в один конец

Билет в один конец

Билет в один конец

Билет в один конец

Билет в один конец

Билет в один конец

Якщо ви не психопат із завищеними очікуваннями, а нормальний і розумний чоловік, розуміючий, на які компроміси доведеться піти разом з рамним позашляховиком, то Fortuner навряд чи вас розчарує. Він грубий на асфальті, але хороший поза його. Місткий, але не громіздкий. Нешвидкий, але і не кульгавий овоч. Простіше кажучи, вхідний квиток у світ важких позашляховиків Toyota вийшов таким, яким він і повинен бути. Тільки цей квиток в один кінець.

Тому що якщо ви познайомитесь з ним там само, де й ми, то, як мінімум, симпатія гарантована. А якщо будете їздити тільки по асфальту, ніколи раніше не эксплуатировав рамну тачку, то в розчаруванні не буде нічого дивного. m

Toyota FortunerНравитсяНастройки підвіски, управління повним приводом і интерьерНе нравитсяТряска на поганому асфальті, довгий кермо і номінальний третій рядВердиктСильный гравець нечисленної лиги2755 см3, R4, 177 к. с., 450 Нм6АКП0-100 км/год – н. д., 180 км/ч2215 кг

Технічні характеристики

Toyota Fortuner
Тип двигуна Дизельний, R4
Робочий об’єм 2755 см3
Макс. потужність, л. с./об/хв 177/3400
Макс. момент, Нм/об/хв 450/1600-2400
Тип приводу Повний що підключається
Трансмісія 6АКП
Передня підвіска Незалежна, важільна, пружинна з гідравлічними телескопічними амортизаторами і стабілізатором поперечної стійкості
Задня підвіска Залежна, важільна, пружинна з гідравлічними телескопічними амортизаторами і стабілізатором поперечної стійкості
Гальма Дискові вентильовані спереду і ззаду
Габарити (ДхШхВ), мм 4795×1855×11835
Колісна база, мм 2745
Макс. швидкість, км/год 180
Розгін 0-100 км/ч, з н. д.
Витрата палива (комб.), л/100 км н. д.
Об’єм багажного відділення, л н. д.
Дорожній просвіт, мм 225
Ціна, рублів від 2 599 000