Знаходячи гармонію

Кожен раз, повертаючи тестовий MINI, я трохи сумую. Тому що ці машини дійсно вміють закохувати в себе. Але віддаючи дизельний Cooper D Countryman (боже, та хто придумує ці назви?!), я навіть трохи радів. І не з-за того, що він був поганий: просто в обмін я отримав ключі від кросовера з бензиновим 192-сильним турбомотором. Як виявилося, радів я не даремно.

Обретая гармонию

Перша частина тривалого тест-драйву MINI Countryman

Не подумайте нічого такого – дизель у MINI Countryman хороший. Тягне нормально, жере мало. Але з ним неможливо позбутися відчуття, що можливості шасі залишаються нереалізованими. А ось у бензиновій S-версії британський кросовер з стирчать звідусіль німецькими вухами нарешті знайшов гармонію.

Шасі все таке ж чіпке і юркое, а за кермом машина слід так, ніби книжку з законами фізики вона не читала зовсім. Різниця з дизелем ще й у тому, що цей MINI не змушує думати – встигнеш ти обігнати зліва іншу машину, щоб перебудуватися перед нею до повороту, а потім в статусі лідера цієї маленької гонки потрапити на апекс. Тому що так, встигнеш.

Обретая гармонию

До «сотні» MINI Cooper S Countryman розганяється за 7,2 секунди. Це на півтори секунди швидше дизельного кросовера, майже на дві секунди швидше «Мазди» CX-5 з мотором 2.5 і всього на півсекунди повільніше дволітрового турбірованного «Тігуан», в якому на 28 сил і 70 Нм моменту більше. Втім, такі зухвалі VW мені, наприклад, не зустрічалися жодного разу.

Незважаючи на динаміку хот-хетча (не тільки паспортну, але і ощущенческую) бензиновий «Кантрик» взагалі не намагається розорити свого власника. За ті кілька тижнів, що ми провели разом, витрата палива коливався в районі 10 літрів на сотню, а якщо врахувати, що нудити зі швидкістю потоку на цій машині – даний злочин, це більш ніж адекватний показник.

Обретая гармонию

Обретая гармонию

Стільки кілометрів проїхав бензиновий Countryman за той час, що був у нашому гаражі. У загальній складності дві версії кросовера за місяць намотали 2 882 кілометра

Звичайно, можна поскаржитися на посередню шумоізоляцію, на жестковатую (за мірками будь-якої іншої сімейної машини) підвіску, на перетяжеленный кермо, але все це меркне на тлі тих емоцій, які дарує MINI. І справа не тільки в тому, як він їде, але і в тому, який він всередині.

Архітектурно інтер’єр кросовера в порівнянні з попередником змінився несильно, а значить залишився чином життєрадісності і оригінальності. Ось тільки матеріали тепер куди якісніше, а ергономіка – ергономічнєє. Веселенькі тумблери і важелі нікуди не поділися, але для ухвали їх призначення більше не треба лізти в інструкцію до машини – все зрозуміло і без неї.

Обретая гармонию

В верхній частині центральної консолі, як і у Countyrman попереднього покоління, розташовується здоровенний блін, але тепер він не має ніякого відношення до приборному щитка: все всередині цієї окружності відповідає за розваги. І щоб дізнатися поточну швидкість в середину машини дивитися більше не треба.

Приборка, змонтована прямо на рульовій колонці, поки ще далека від ідеалу – як і на інших сучасних MINI. Сама вона маленька, оцифровка щільна, козирка над ній немає, а екран бортового комп’ютера настільки мізерний, що разом вивести на нього, наприклад, дані про запас ходу і середній витраті палива не вийде. Або одне, або інше. Рятує проекційний дисплей з цифровим спідометром.

Обретая гармонию

Обретая гармонию

Таким виявився середній витрата бензину MINI Cooper S Countryman

Навіть кольорову гаму всередині машини можна підігнати під себе і взагалі на будь-який, навіть самий збочений смак. Хочеш – вмикай жовту підсвічування, растекающуюся передньої панелі, дверних картах і в ногах передніх сідоків. Хочеш – тримай фіолетову. Загалом, будь-який каприз за вже сплачену в касу суму.

І ні в кого – чуєте! – ні в кого з конкурентів навіть близько не буде такого ексцентричного, але в той же час зрозумілого інтер’єру. Адже тепер, після дорослішання, конкуренти MINI Countryman – це не тільки машини, які купують у стані зміненої свідомості, а цілком собі серйозні й авторитетні хлопці.

Конкуренти MINI Countryman

Обретая гармонию

Volkswagen Tiguan

«Тігуан» в 2017 році – серйозний конкурент для всіх, а не тільки для Countryman. Кросссовер нового покоління тріумфально вийшов на російський ринок і щільно влаштувався в списках самих продаваних моделей країни. Ціни на Tiguan починаються з 1 349 000 рублів, а найдорожча версія обійдеться в 2 139 000 рублів.

Обретая гармонию

Mazda CX-5

Mazda CX-5 теж серйозний опонент, який давно відчуває себе у всіх чартах як вдома. Після зміни покоління японський кросовер продається у нас з двома бензиновими двигунами 2.0 (150 сил) та 2.5 (192 сили), і цінний мінімум в 1 431 000 рублів. Топова модифікація коштує 2 003 000 рублів.

Обретая гармонию

Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz GLA в цій країні можна купити з трьома бензиновими моторами потужністю 150, 211 і 381 кінська сила. Найдоступніша версія компактного позашляховика коштує 2 170 000 рублів. Найдорожча (мова про версії AMG GLA 45) – 3 230 000 рублів.

Обретая гармонию

Audi Q3

Найменший кросовер Audi в Росії – Q3. Він пропонується з бензиновими моторами потужністю від 150 до 220 кінських сил, а також з дизелем, що розвиває 184 сили. Ціни на Audi Q3 починаються з 1 910 000 рублів. Найпотужніша версія в топової комплектації обійдеться в 2 650 000 рублів.

Обретая гармонию

BMW X1

Соплатформенного з MINI Countryman кросссовер BMW X1 коштує в Росії мінімум 1 880 000 рублів. Це моноприводної машина з півторалітровим двигуном потужністю 140 кінських сил. Топова модифікація (повний привід, дизель, 231 к. с.) оцінена в 2 590 000 рублів.

Але незважаючи на те, що «Кантрик» тепер мітить на зовсім інші вершини, він примудрився зберегти свій характер. Темпераменту поменшало, істеричність майже пройшла, але британський кросовер – це все ще машина, з якої не нудно. Він азартно їде, непогано виглядає, а всередині – зразок моди і стилю!

Витрати власника MINI Countryman в перший рік експлуатації

ОСАГО 6 588,8 р.
Каско 126 007 р.
Транспортний податок 9600 р.
ТО 19 600 р.
Паливо 82 456 р.
Разом 244 251,8 р.
Кілометр пробігу (тільки паливо) 4,12 р.
Кілометр пробігу (з урахуванням всіх витрат, включаючи Каско) 12,21 р.
Кілометр пробігу (з урахуванням всіх витрат, крім Каско) 5,91 р.

Так, він безумовно подорослішав, але не розгубив задерикуватий характер і харизму. Ймовірно, з наступною зміною покоління він стане ще м’якше, більше, податливі і зручніше… або не стане. А поки що він такий, я хочу просто насолоджуватися машиною, в якій мені не нудно, сім’ї не тісно, а банківський рахунок не тріщить по швах від її покупки. Адже варто MINI Cooper S Countryman 2 190 000 рублів, що за сучасними мірками цілком підйомна сума. І це всього на 90 тисяч рублів дорожче, ніж британці просять за автомобіль з дизельним двигуном. Тому мій вибір очевидний: тільки бензин, тільки веселощі! m

MINI Cooper S CountrymanНравитсяУправляемость, інтер’єр і динаміка версії з бензиновим моторомНе нравитсяПодвеска все ще жорсткувата. І ТО дорогоеВердиктМашина для тих, хто хоче втекти від буденності зовсім далеких далях1998 см3, R4, 192 л. с., 280 Нм8АКП0-100 км/год – 7,2 сек., 222 км/ч1530 кг