Різновиди автомобільних акумуляторів

Купівля нового акумулятора кожен раз сприймається як тяжка повинність: недешево і незрозуміло, який автомобільний акумулятор вибрати з безлічі варіантів. Ми навчимо вас розбиратися в цій темі.

У більшості магазинів автозапчастин вам не дадуть вичерпної та об’єктивної інформації щодо пропонованих акумуляторів: надто вже ємна і складна ця тема для середньостатистичного продавця-консультанта. Але експерт електротехніки по ту сторону прилавка вам і не потрібен. Головне, щоб ви самі могли відповісти на кілька ключових питань про ваше майбутнє джерелі струму.

Що головне?

Розмір! Акумулятор повинен поміститися в відведений йому місце під капотом (під сидінням, в багажнику). Існує кілька типорозмірів корпусу АКБ для легкових автомобілів: так звані європейські та азіатські формати. Габарити найпоширеніших «європейців» – 242х175х190 мм, типові «азіати» зазвичай вже і вище – 232х173х225 мм.

Автомобільний акумулятор

Помилитися з геометрією не можна, тим більше що з нею опосередковано пов’язаний і головний електричний параметр батареї – ємність. Як правило, у меншій за розмірами батареї цей параметр теж буде менше, хоча в межах 5 Ач можливі відхилення. Найпростіший спосіб не помилитися – орієнтуватися на ту батарею, яка стояла на вашій машині раніше.

https://bestakbspb.ru/

До слова, вивчаючи свій старий автомобільний акумулятор, зверніть увагу, як він кріпиться до кузова – верхньою планкою з довгими шпильками (верхнє кріплення) або маленькими нижніми планками-прищіпками (нижнє кріплення). Для другого способу потрібні спеціальні бічні виступи на підставі корпусу АКБ – простежте, щоб на новій батареї такі були.

У більшості випадків розміри гнізда під АКБ в автомобілі строго обмежені, але іноді майданчик зроблена з запасом – під комплектацію машини двигуном інший моделі.

Яка ємність?

Те, що прийнято називати ємністю акумулятора, оцінюється в ампер-годинах. Чим більше автомобіль і чим об’ємніший його двигун, тим більше повинно бути ампер-годин. Це основоположний параметр, який характеризує запас енергії в акумуляторі. Простіше кажучи, ця цифра показує, скільки разів поспіль морозним ранком ви зможете провернути стартером ваш вкритий інеєм двигун. Або як довго зможе грати аудіосистема у вашій машині, поки ви відпочиваєте на природі. Наприклад, малоємкі батарею голосно включена музика може начисто «висмоктати» вже до ранку, а акумулятор середнього масштабу після доби харчування динаміків і сабвуфера зможе ще й двигун запустити.