Закрився завод Holden залишив Австралію без автопрому

Закрывшийся завод Holden оставил Австралию без автопрома

З 1948 року в Австралії було випущено майже 7,7 млн Холденов. Чотири останніх автомобілі підуть в заводську колекцію. Честь випала седану Caprice і легкового пікапу Ute, які оснащені мотором V8 і «автоматом», універсалу Calais з V6 і «зарядженої» версії Commodore SSV Redline з V8 і «механікою».

В
Австралії більше немає масового автомобільного виробництва. У жовтні свій завод поблизу Мельбурна закрила компанія Ford, і майже одночасно на цей крок довелося піти Тойоті. А тепер завершило роботу і підприємство концерну General Motors — сьогодні у 10:45 за місцевим часом з конвеєра у місті Елізабет, що неподалік від Аделаїди, зійшов останній місцевий Holden. Ним виявився седан Commodore. Сумно, але про це було оголошено ще чотири роки тому. На жаль, нинішня економічна ситуація така, що локальна збірка не несе вигоди. Компаніям дешевше ввозити автомобілі з іноземних заводів.

Закрывшийся завод Holden оставил Австралию без автопрома

Самим успішним роком для марки Holden в Австралії став 2005 рік. Тоді австралійські підприємства зробили 153 026 Холденов, причому 60 тисяч з них було відправлено на експорт в Північну Америку і деякі країни Близького Сходу.

Про подальшу долю 945 співробітників не повідомляється, хоча та ж Тойота досі допомагає скороченим робочим з працевлаштуванням. У Холдена залишиться близько тисячі прямих співробітників, які продовжать працювати в дизайн-студії, дослідницькому центрі і на полігоні під Мельбурном. Ще шість тисяч осіб будуть працювати в дилерській мережі, яка налічує близько 200 центрів. Просто тепер Холдены почнуть імпортувати в Австралію з-за океану. Плани грандіозні: до 2020 року представлятимуть аж 24 моделі, а ім’я Commodore, як ми знаємо, вже отримав Opel Insignia нового покоління.

Источник: necin.com.ua