Виробництво електромобіля Tesla Model 3 відстало від графіка

Производство электромобиля Tesla Model 3 отстало от графика

За третій квартал 2017 року клієнтам було передано всього 220 седанів Model 3. Тоді як хетчбек Model S отримали 14 065 покупців, а кросовер Model X — 11 865. Вийшов рекордний результат для цієї пари, на 17,7% більше, ніж за попередній квартал, і на 4,5 — ніж у третьому кварталі 2016-го.

До
коли в компанії Tesla розсекретили характеристики компактного седана Model 3, були обіцяні амбітні плани з виробництва новинки. Планувалося, що в серпні зроблять 150 седанів, у вересні — вже 1500, а до кінця року «трійка» буде множитися в кількості п’яти тисяч штук на тиждень. Більше того, обіцяли, що на початку 2018-го ця цифра подвоїться. Все-таки свої машини чекають понад 450 тисяч клієнтів, що залишили попередні замовлення. Але, схоже, термін очікування, який і зараз становить близько півтора років, може ще збільшитися. Виробництво абсолютно не вкладається в графік.

Производство электромобиля Tesla Model 3 отстало от графика

Нещодавно від покупки Model 3 відмовилися 63 тисячі осіб. Мабуть, з-за довгого очікування вони забрали свою передоплату в розмірі $1000. І ще трохи цифр: за дев’ять місяців 2017-го електромобілі Tesla дісталися 73 тисяч клієнтам. До кінця року ця цифра може перевищити 100 тисяч, що стане рекордом.

В офіційному звіті говориться, що за третій квартал 2017 було випущено всього… 260 «трійок», тобто в шість з гаком разів менше, ніж планувалося. У компанії пояснюють це труднощами в налагодженні необхідних для Model 3 виробничих процесів на заводі в Каліфорнії і фабриці акумуляторів в Неваді, але обіцяють виправити ситуацію найближчим часом. Як раз вчора Ілон Маск опублікував пост в Instagram про те, що в даний момент продуктивність конвеєра «троячки» становить одну десяту від проектної, тобто приблизно тисячу автомобілів в тиждень, і зараз приділяють підвищену увагу якості. Зате результат вже краще, ніж у серпні-вересні.

Производство электромобиля Tesla Model 3 отстало от графика

Несподівано? Це перше офіційне зображення электротягача Tesla. Його дебют вже кілька разів переносили. Спочатку обіцяли показати у вересні, потім — 26 жовтня, а тепер — у листопаді. Всьому виною — проблеми з випуском седана Model 3.

З виробництвом хетчбека Model S і кросовера Model X — жодних проблем. Сумарно за третій квартал випущено 25 076 цих автомобілів. До речі, нещодавно топові версії 100D і P100D «ескі» і «ікси» на домашньому ринку стали доступнішими в середньому на $4125. У США Model S входить в трійку найпопулярніших преміальних моделей і перевершує по продажу Mercedes S-класу, «сімку» BMW, Cadillac CT6 і XTS, а також Audi A6. А зовсім скоро миритися з Теслою і виробникам доведеться… вантажівок. Так-так, як повідомив Ілон Маск, 16 листопада розсекретять майбутній електричний тягач Tesla.

Производство электромобиля Tesla Model 3 отстало от графика

Судячи з усього, на цьому шпигунському знімку — прототип вантажівки Tesla. Форми досить точно копіюють офіційний тізер. Плавні обводи кабіни, виражені колісні арки, вертикальні фари — немає сумнівів, такий тягач здорово пожвавить американські хайвеї з класичними незграбними капотниками.

Маск охрестив новий проект Semi — так американці називають сідельні тягачі. Глава Тесли обіцяє прорив. Мовляв, до цього ніхто не міг уявити, що можна створити электротягач з нормальним запасом ходу. За чутками, «рейндж» на одній зарядці складе від 200-300 миль в навантаженому стані. Звичайно, не обійдеться і без автопілота. Аналітики банку Morgan Stanley вже припустили, що Semi може зіграти найважливішу роль у вантажоперевезеннях майбутнього. Коли тягач Tesla піде в серійне виробництво, поки не повідомляється. Подробиці дізнаємося в листопаді.