Що таке франшиза і для чого вона потрібна

Почати свій бізнес може практично будь-яка людина, і способів зробити це існує величезна безліч. Одним з таких способів є відкриття бізнесу по франшизі, рекомендуємо подивитися каталог українских франшиз. Що таке франшиза ми постараємося пояснити в цій статті.

Що таке франшиза?
Класичне визначення, що таке франшиза, навряд чи дасть вичерпну відповідь бізнесмену, не досвідченому ще в бізнесі. Сухе визначення франшизи говорить: Франшиза – оплатне право комерційного використання торгової марки та / або системи ведення бізнесу.

Франчайзер – володар прав (власник торгової марки, системи дистрибуції, системи ведення бізнесу), передає за певну плату Франчайзі (сторона, яка буде використовувати для вилучення своєї вигоди чужу систему бізнесу, торгову марку, систему дистрибуції) в рамках франчайзингу (системи просування на ринку товарів і послуг).

Тепер спробуємо більш детально роз’яснити, що таке франшиза.

Історія франчайзингу.
Початок будь-якого бізнесу пов’язане з певними труднощами. Необхідно продумати величезна кількість питань. Який товар або послуга буде пропонуватися на ринку, хто буде покупцем (для кого призначається) товару або послуги, де буде закуповуватися товар, які способи реклами і просування необхідно буде використовувати, щоб привернути свою цільову аудиторію, і багато інших серйозні і важливі питання.

На початковій стадії організації своєї справи починаючий підприємець повинен також прорахувати свій бізнес, скласти бізнес план. Якщо у людини немає досвіду ведення бізнесу, немає достовірної вхідної інформації, то розрахунки, швидше за все, будуть не правильними, далекі від реальності, і значить, існує велика ймовірність помилки і краху бізнесу.

Как же уникнути величезного ризику при відкритті свого перового бізнесу? Цим питанням задавалися багато бізнесменів в різних країнах протягом довгого часу. Рішенням стало винахід франчайзингу. Ще в кінці 19-го століття Ісаак Зінгер – відомий виробник швейних машин для розширення свого бізнесу запропонував різним компаніям можливість продавати й обслуговувати свою продукцію. При цьому за кожним підприємцем закріплювалася певна територія.

Фактично – це перша згадка про франчайзинг. Наступною компанією, яка широко почала використовувати в своєму бізнесі методи франчайзингу стала «Дженерал моторс», що пропонувала посередництва своєї продукції. Масове використання принципів франшизи стали застосовувати в США в 1920-х року великі оптові компанії, які давали дрібним магазинам можливість продавати свої товари, використовувати їх торгові марки, а також давали максимальні знижки. При цьому дрібні магазини залишалися повністю самостійними.