Ліфтбек Audi A7 Sportback пішов за седаном А8 не в усьому

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Довжина нової «а-сьомий» становить 4969 мм (-5 мм в порівнянні з минулим поколінням), ширина 1908 (-3 мм), висота 1422 (+2 мм). Колісна база зросла на 12 мм (до 2926). Діаметр колісних дисків може досягати 21 дюйма, гальмівних — 400 мм.

П
ервое покоління моделі Audi A7 Sportback приваблювало погляд збалансованим силуетом, і дизайнери постаралися не порушити цю гармонію: зовнішні розміри нової «а-сьомий» майже не змінилися, але злегка приросла база, з-за чого коротше стали звиси. А ще подовжився капот. І все ж говорити про консервативність не доводиться: значною частиною начинки з A7 поділився новітній седан A8. Отже, покупці вправі очікувати прогресу в шасі, силових агрегатах, електроніці.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Подібно «а-восьмий», ліфтбек A7 отримав червону диодную смугу, що сполучає ліхтарі. Вони демонструють ціле світлове шоу під час відмикання або замикання автомобіля. З п’ятої дверцят на швидкості вище 120 км/год висувається рухливий спойлер.

Еволюціонована «візок» MLB на практиці означає намальовані майже з чистого аркуша підвіски. На жаль, найцікавіша — повністю активна електромеханічна, що доступна «а-восьмий», на А7 не заявлена. Зате інші варіанти модернізовані, і їх чотири: стандартна зі сталевими пружинами, спортивні із заниженням на 10 мм, адаптивна пневматична з функцією вирівнювання кузова і підвіска з электронноуправляемыми амортизаторами.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Верхній екран на 10,1 дюйма (інформаційно-розважальний) у вимкненому стані майже непомітний, чому сприяє і графітно-сірий алюмінієва рамка, а в робочому — повернутий до водія. Нижній дисплей (8,6 дюйма) відповідає за клімат-контроль і комфортні функції, в ньому реалізований рукописний ввід.

У вигляді опції на новій пятидверке Audi А7 Sportback запропонована система динамічного рульового управління. Вона включає в себе керовану задню вісь колеса можуть відхилятися на п’ять градусів) і систему активного підрулення на обох осях. Ця система покращує і стабільність автомобіля, і точність його реакції на дії водія. Передаточне відношення при цьому змінюється в залежності від швидкості, в діапазоні від 9,5:1 до 16,5:1. Як завжди в таких випадках, на малому ходу задні колеса повертаються в сторону, протилежну переднім (це скорочує діаметр розвороту на 1,1 м), а вище 60 км/год відхилення йде вже в бік передніх коліс.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Незважаючи на незначну зміну зовнішніх розмірів, інженерам вдалося збільшити довжину салону на 21 мм, що дозволило додати місця в колінах біля задніх пасажирів. Додано запас простору над головою на другому ряду.

На спортивні звички працює і диференціал, вміє перерозподіляти тягу між колесами задньої осі (опція). Разом з динамічним керуванням і адаптивною підвіскою він зав’язаний на єдину електронну платформу ходової частини (ЕСР). Вона диригує її компонентами залежно від вибраного режиму руху, причому тут обіцяна більш помітна різниця між комфортним, і спортивним, ніж у минулому поколінні.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Обсяг багажника становить 535/1390 л з розкладеним/складеним другим рядом (обидва числа дорівнюють показникам минулого покоління). З 916 мм до 1050 зросла навантажувальна ширина. Присутня функція відкривання дверцят «стусаном» під бампер.

На момент дебюту німці не розкрили всі параметри лінійки моторів (зрозуміло, що кістяк складають «шістки» 3.0 в різних варіантах, тут орієнтація на А8). Зокрема старт моделі дан з версії Audi A7 55 TFSI (нова система індексів була анонсована влітку), яка має двигуном 3.0 V6 TFSI (340 к. с., 500 Н•м), семиступінчастим «роботом» S-tronic і повним приводом quattro з технологією ultra. З таким агрегатом хетч набирає першу сотню за 5,3 с і витрачає в середньому 6,8 л/100 км. Пізніше обіцяні інші «шістки», а також «четвірки».

Але ось на що розробники вказали особливо: всі версії А7 відтепер оснащені помірної гібридною системою (так званий Mild Hybrid або MHEV). Разом з агрегатами V6 вона використовує 48-вольтну бортову мережу. Стартер-генератор з ремінним приводом (BAS) і літієвий акумулятор дозволяють ефективно збирати енергію на гальмуванні («вбирається» до 12 кВт потужності). А ще новий ліфтбек навчений рухатися в режимі вільного вибігу з зупиненим ДВС на швидкостях від 55 до 160 км/год. Допоміжні системи в такий момент працюють від батареї.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Як і раніше, кузов «а-сьомий» виконаний із сталі і алюмінію (з «крилатого металу», зокрема, зроблені багато зовнішні панелі).

Функція start/stop тепер активна зі швидкості 22 км/год (двигун при уповільненні глушиться завчасно, ще до зупинки). Запускати мотор може автоматично при початку руху автомобіля, який стоїть попереду (цей момент розпізнається камерою), навіть якщо водій ще не зняв ногу з педалі гальма. Німці повідомляють, що комплекс MHEV економить 0,7 л/100 км у порівнянні з тими ж моторами, але без такої системи.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

У А7 є зв’язок з іншими Audi (комплекс Car-to-X, що працює через Мережу). Вона дозволяє використовувати свого роду колективний інтелект легковиків для попередження про небезпеки і своєчасного розпізнавання знаків.

Не стало сюрпризом стала поява на моделі А7 набору асистуючих систем під загальним брендом Audi AI (вони будуть введені в 2018 році). Серед них є автопілот-паркувальник, не вимагає присутності людини в салоні і активується зі смартфона. Так, порожній ліфтбек можна поставити на паркувальне місце або в гараж. Процесом буде керувати блок zFAS. У топ-варіантах на пятидверке встановлено п’ять камер, п’ять радарів, дванадцять ультразвукових сенсорів і лазерний сканер. Всі вони стануть в нагоді і в русі, наприклад, для адаптивного асистента водіння (ADA), проміжної ланки на шляху до повного автопилотированию.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Запропоновано 15 кольорів кузова (вісім нових), різні варіанти персоналізації (наприклад, пакет S-Line, що впливає на обриси бамперів, порогів і так далі). В топі водії порадіють матричним фарам Matrix HD LED з лазерними секціями Audi laser light.

Зрозуміло, комфорт був підтягнутий у всіх відносинах. Машині подарована свіжа лінійка сидінь. Попереду — нові крісла з купою регулювань, масажем та вентиляцією. Ззаду — диван на трьох або два роздільних крісла. Також передбачений пакет поліпшення якості повітря (ароматизатор, іонізатор, комбінований фільтр). Збільшилася площа панорамної даху.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

В Німеччині нова «а-сьома» з’явиться у продажу в кінці лютого 2018 року. Про дату виходу машини в Росії буде повідомлено додатково.

Лінійка доступних мультимедійних комплексів повторює таку на седані Audi А8. Тут же — віртуальна приборка (12,3 дюйма), система голосового керування з двома режимами розпізнавання мовлення (із застосуванням даних, що зберігаються на борту, і з використанням хмарного сервісу). Сенсорні екрани дають тактильний відгук на натискання намальованих клавіш. Є опціональний проекційний дисплей на лобовому склі. В цілому видно, що так зване «чотирьохдверне купе» інгольштадтці підтягнули техніку і оснащення до нещодавно вийшла «а-восьмий» останнього покоління, але разом з тим була дотримана певна дистанція.

Історія

П’ятидверка Audi A7 Sportback першого покоління на платформі MLB була створена в 2010 році. Їй передував концепт Audi Sportback 2009-го. Ліфтбек подавався як «чотирьохдверне купе. Його «легкий» силует відображав цілком реальну легкість. Застосування алюмінію в дверях, капоті і частини підкапотного простору, а також в деяких деталях підвіски дозволило зробити модель однієї з найбільш невагомих в класі.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Під капотом звичайних версій A7 можна було знайти бензинові двигуни V6 2.8 і 3.0 c віддачею від 204 до 310 к. с., а також трилітрові дизелі (204-313 л. с.). Майже всі варіанти були повнопривідні, крім початкових бензинового і дизельного.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

Модель A7 також послужила основою для концепту Sportback h-tron quattro на паливних елементах і для цілої низки дослідних прототипів з автопілотом, які проходили тести на громадських дорогах, так і на кільцевих трасах.

«Підігрітий» варіант S7 і «гарячий» RS7 отримали чотирьохлітрові «битурбовосьмерки», розвивали 420 560 л. с. відповідно. Згодом асортимент моторів і їх віддача коректувалася. Зокрема, у RS 7 з’явилася варіація performance на 605 к. с., здатна прискоритися з нуля до сотні за 3,7 с.

Лифтбек Audi A7 Sportback последовал за седаном А8 не во всём

В ході оновлення були порушені бампери і повністю замінена вся оптика, а от дизайн інтер’єру німці чіпати не стали (не рахуючи розширення палітри кольорів і доступних для замовлення різновидів шкіри та дерева).

Рестайлінг 2014 року приніс підвищення потужності базових моторів до 218 л. с. (дизель) і 220 л. с. (бензинова «шістка»), при цьому передньопривідні початкові версії перейшли з варіатора на «робот» (інші і раніше задовольнялися «роботом» і «автоматом», в залежності від двигуна і ринку). Одночасно коригування внесені в налаштування шасі, модернізована мультимедійна система (процесор став більш потужним, покращена графіка), а комплекс нічного бачення навчився розрізняти тварин.