Купе 2018 COPO Camaro обзавелося «крутильним» мотором

Купе 2018 COPO Camaro обзавелось «крутильным» мотором

Новий COPO (в центрі) представлений в обрамленні інших новинок у штаб-квартирі відомого «іграшкового» бренду Hot Wheels. Презентація приурочена до виходу серії 2018 Camaro Hot Wheels 50th Anniversary Edition, про яку розповімо трохи нижче.

З
аводская модель для дрег-рейсингу Chevrolet COPO Camaro в 2018 модельному році отримала новий гоночний мотор 302 Gen V Small Block. Він заснований на «цивільному» атмосферному двигуні LT1 6.2 (у різних версіях використовується в Корветі С7 і Camaro SS), але перекроєний під умови дрег-рейсингу. Зокрема, робочий об’єм зменшений до п’яти літрів за рахунок іншого коленвала з більш коротким ходом поршня. Втрата обсягу компенсується високими оборотами. Взагалі, це і є перевага нового агрегату — він охочіше побратимів розкручується до, як повідомляє компанія, «виняткових верхів». На жаль, віддачу виробник не розкрив.

Купе 2018 COPO Camaro обзавелось «крутильным» мотором

Блок 302 — не єдиний варіант мотора для COPO Camaro. У модель також можна замовити семилитровую атмосферну «вісімку» або агрегат 5.7 із приводним компресором (на фото).

Як і COPO попереднього модельного року, новий призначений для виступів у класі NHRA Stock Eliminator. Крім перекроенных моторів, COPO відрізняється від простих Camaro переробленої підвіскою. Ззаду взагалі вся конструкція радикально переглянута: для драга там встановлений жорсткий міст, тоді як у цивільного купе — незалежна підвіска. Трансмісія теж відрізняється: всі COPO оснащені триступінчатим «автоматом» ATI TH400.

Купе 2018 COPO Camaro обзавелось «крутильным» мотором

Марка Hot Wheels пов’язана з Camaro історією, адже перший колекційний автомобільчик Hot Wheels, що вийшов в 1968 році, був темно-синій Custom Camaro. Його в тому ж році підтримали ще 15 моделей (там були Корвети, Форди, Кедді), згодом серед колекціонерів отримали популярність як The Original Sweet 16.

Компанія має намір випустити всього 69 примірників купе 2018 COPO Camaro. Всім бажаючим запропоновано зареєструватися на сайті фірми на спеціальній сторінці. З цього списку щасливі замовники будуть обрані випадковим чином. Всім іншим залишиться звернути погляд на Camaro в яких інших версіях. Зокрема, на нове видання двохдверок Hot Wheels 50th Anniversary.

В очах дитини масштабна моделька — цілком реальний автомобіль, який хвацько розганяється… за допомогою пальців. Тепер це не просто фантазія: виробник іграшок та Chevrolet синхронно випускають відповідні один одному ювілейні машини.

Колись Hot Wheels створювалися, щоб стати самими швидкими іграшковими машинками, чому сприяли осі з низьким тертям. Розробники справжніх Camaro в якомусь сенсі займалися півстоліття тим же самим. І тепер ось настало памятне перетин. «Ми в захваті від того, що шанувальники можуть відчути суть Hot Wheels в цьому спеціальному випуску Camaro», — заявив Кріс Даун, старший віце-президент Hot Wheels.

Купе 2018 COPO Camaro обзавелось «крутильным» мотором

Видання Camaro, присвячене піввікового ювілею Hot Wheels, можна замовити на базі модифікацій 2LT і 2SS в кузові як купе, так і кабріолет. Вартість такої машини буде на $4995 вище, ніж у оригіналу.

Ювілейна серія виділяється сатиново-графітними смугами на кузові з акцентами «срібний лід», 20-дюймовими кованими алюмінієвими дисками в такий же забарвленням з фрезерованими гранями і унікальними центральними кришками, беджиками 50th Anniversary Hot Wheels на крилах, оригінальної гратами радіатора з вставками Galvano Chrome, помаранчевими гальмівними супортами і тонованими ліхтарями, чорною панеллю між ліхтарями з емблемою Hot Wheels, чорними «метеликами» Chevrolet.

Купе 2018 COPO Camaro обзавелось «крутильным» мотором

Всередині: шкіряний салон кольору Jet Black з помаранчевими вставками і такими ж ременями безпеки, знак 50th Anniversary Hot Wheels на кермі, особливі килимки з помаранчевої прострочуванням.

«У студії дизайну Chevrolet Performance багато зросли на іграшках Hot Wheels, надихалися ними, — розповів Том Пітерс, директор Chevrolet Performance за екстер’єром. — А тепер ця пристрасть допомогла зробити дитячі мрії реальністю». Додамо, що під маркою Hot Wheels американська фірма Mattel випускає масштабні моделі автомобілів, відомі по всьому світу. Того ж гігантові Mattel належить ряд популярних брендів іграшок, таких, як Barbie, Monster High, Fisher-Price і Matchbox.

Купе 2018 COPO Camaro обзавелось «крутильным» мотором

Доповнюють пам’ятний набір тиснення у вигляді машини на підголівниках і накладки на пороги з позначенням ювілейної серії і підсвічуванням.

І купе для дрег-рейсингу 2018 COPO Camaro, і видання Camaro Hot Wheels 50th Anniversary Edition будуть представлені широкій публіці на виставці тюнінга SEMA в Лас-Вегасі, яка відкриється в кінці жовтня. До речі, двухдверку 2018 COPO Camaro можна замовити в оформленні Hot Wheels з усіма належними дизайнерськими вишукуваннями. І це буде, мабуть, сама швидка «іграшка» в даній серії.