Фірма Ford влаштувала для інтернет-залежних імітацію ДТП

Фирма Ford устроила для интернет-зависимых имитацию ДТП

Головний компонент тесту — віртуальний смартфон в руках водія. Користувач тримає контролер, що дозволяє взаємодіяти з намальованим мобільником.

Я
вным досягненням прогресу в автопромі прийнято вважати так звані підключені автомобілі, що дають власникам можливість постійно залишатися в Мережі, а також інтегруючі смартфони в розважальну систему. Але це палиця про два кінці. Часте спілкування водія з зовнішнім світом підвищує ризик ДТП. Щоб наочно показати, компанії Ford, Google і студія віртуальної реальності Happy Finish створили додаток Ford Reality Check («Перевір на практиці»), що імітує аварію через відволікання уваги.

Фирма Ford устроила для интернет-зависимых имитацию ДТП

Ситуація відтворюється за допомогою технології Google Daydream VR. Людина бачить обстановку від першої особи.

Сценарій такий: водій їде з друзями на вечірку. По дорозі за його увагу борються як пасажири, так і телефонні дзвінки, і повідомлення в месенджері. Закінчується все це неподобство фатальним зіткненням. Так підступно, на думку організаторів віртуальної аварії, виявляє себе синдром FOMO (fear of missing out — боязнь упустити щось важливе), якому особливо схильна молодь.

Фирма Ford устроила для интернет-зависимых имитацию ДТП

«Область мозку, що допомагає знизити стрес від виключення з процесу спілкування з однолітками, менш активна в молодому віці, — каже дослідниця Лінда Шоу. — Тінейджери відчувають сильний дискомфорт, коли втрачають контакт з друзями. Важливо, що ця область мозку — префронтальна кора — також бере участь в таких важливих процесах, як оцінка ризиків, планування дій і контроль над ними».

Новий додаток буде використано в рамках програми Ford Driving Skills в Європі, а пізніше стане доступно через Google Play Store. Нагадаємо, раніше у виховних цілях (а заодно і як своєрідне дослідження) компанія Ford імітувала їзду в стані наркотичного та алкогольного сп’яніння, а також похмілля. Молодим водіям в безпечних умовах пропонувалося на собі випробувати наслідки. При цьому використовувалися не віртуальні технології, а справжні машини і більш прозаїчні методи: костюми, що впливають на координацію і точність рухів, зір і слух.

Фирма Ford устроила для интернет-зависимых имитацию ДТП

Після перших віртуальних аварій 90% випробовуваних сказали, що змінять свою поведінку за кермом.

Одночасно вийшло дослідження Фонду за безпеку на дорогах Американської автомобільної асоціації (ААА). За його замовленням Університет Юти перевірив зручність використання інформаційно-розважальною системою в тридцяти нових моделях. На добровольцях вимірювався час, необхідне для виконання тих чи інших завдань, а також рівень концентрації уваги, необхідний для нього. Чим вище обидва цих параметра, тим сильніше водій відволікається від водіння, а значить, тим вище ризик ДТП.

Фирма Ford устроила для интернет-зависимых имитацию ДТП

Випробовувані повинні були зателефонувати, відправити текстове повідомлення, налаштувати радіо і ввести пункт призначення в русі, використовуючи голосові команди і/або сенсорний екран. Навігація виявилася найбільш підступною, віднімаючи в середньому 40 секунд часу (програмувати її на ходу можна було в дванадцяти моделях). Це 444 м шляху при швидкості 40 км/ч.

За результатами тестів було вирішено розподілити машини за чотирма рівнями «когнітивних витрат»: низькі, помірні, високі і дуже високі. У категорію «низькі» не потрапив жоден перевірений автомобіль. Помірне відволікання уваги від дороги зажадали Chevrolet Equinox LT, Ford F250 XLT, Hyundai Santa Fe Sport, Lincoln МКС Premiere, Toyota Camry SE, Toyota Corolla SE і Toyota Sienna XLE. В групу «високі когнітивні витрати» потрапили: Cadillac XT5 Luxury, Chevrolet Traverse LT, Dodge Ram 1500, Ford Fusion Titanium, Hyundai Sonata Base, Infiniti Q50 Premium, Jeep Compass Sport, Jeep Grand Cherokee Limited, Kia Sorento LX, Nissan Maxima SV, Toyota Rav 4 XLE. Нарешті, найвищі рівні відволікання уваги опинилися у водіїв моделей Audi Q7 QPP, Chrysler 300C, Dodge Durango GT, Ford Mustang GT, GMC Yukon SLT, Honda Civic Touring, Honda Ridgeline RTL-E, Mazda 3 Touring, Nissan Armada SV, Subaru Crosstrek Premium, Tesla Model S і Volvo XC60 T5 Inscription.