Як вибрати новий автомобіль

Вибір нового автомобіля справа нелегка, але приємне, незалежно від того, чи збираєтеся ви купити новий автомобіль з салону або авто з пробігом. Головне чітко знати, що саме вам потрібно, і не дивлячись на безліч хороших або не дуже порадників навколо, вибрати автомобіль, який найкраще підійде саме вам.

Основні критерії вибору нового автомобіля, в цілому, досить прості. Однак приготуйтеся до того, що кількість марок і моделей настільки велика, що навіть озброївшись цими критеріями, вибір постане перед вами легким.

Ціновий діапазон, в якому Ви можете дозволити собі придбати новий автомобіль важливий критерій вибору. Вартість автомобіля формується з декількох складових від комплектації до іміджу конкретної марки.

Наприклад, якщо покупець найбільше цінує швидкість, маневреність і розгін, то автомобіль малого класу зі спортивною підвіскою, хорошими гальмами і потужним двигуном підійде йому набагато більше, ніж солідний седан за тією ж ціною.

Не секрет, що будь-який автомобіль вимагає регулярних витрат на обслуговування. Ці витрати формують важливий критерій вибору нового авто вартість утримання.

Якщо ви плануєте купити б/у авто, спочатку потрібно перевірити його. В цьому вам допоможе автокод.

Автомобіль потребує технічного обслуговування, запчастинах, страхування, паливі і це ще не повний список витрат. Всі ці вкладення в підсумку і складаються в вартість володіння автомобілем. Деякі з цих компонентів залежать від пробігу, якісь мають сезонний характер, причому величина цих витрат може сильно відрізнятися в залежності від моделі автомобіля.

Ще один важливий критерій, який потрібно врахувати при виборі, це надійність автомобіля. Багато довіряють рейтингам, які, як відомо, ґрунтуються на фактах, в цьому безумовно є сенс. Однак експерти відзначають, що завдяки дослідженням можна з’ясувати характерні для тих чи інших моделей технічні несправності, однак неможливо врахувати характер і інтенсивність експлуатації.

Дизельні двигуни, які вважаються більш економічними, також не вирішують усіх проблем. По-перше, дизельне паливо дорожчає так само, як і бензин, а стоїть автомобіль з дизельним двигуном, як правило, дорожче.

Інші характеристики авто, звичайно, теж грають свою важливу роль. Коробка передач і трансмісія, динаміка, швидкість, стійкість, керованість, дизайн, імідж марки. Все це може вплинути на вибір, і тільки покупець зможе визначити, який саме поєднання його повністю влаштує.

Як показує багаторічна практика, при виборі автомобіля з пробігом проведення будь-яких порівнянь між марками і моделями в цілому не дуже коректно, так як у кожного окремо взятого автомобіля свій «послужний список» і історія. Чи залишиться в старому автомобілі щось від надійності і довговічності, які спочатку були закладені конструкторами і виробниками, в більшості випадків залежить тільки від його попередніх власників.

Можна сказати, що автомобілі з салону однієї і тієї ж марки і моделі це брати-близнюки. Але вже через кілька років експлуатації знос кожної з цих машин буде відрізнятися. У світі немає двох однакових людей, і кожен власник їздить і доглядає за своїм авто по-своєму. Одні вибирають спокійний, акуратний стиль водіння, інші люблять поганяти, хтось їздить на машині тільки на дачу по вихідним, а хтось цілодобово сидить за кермом. Ставлення до обслуговування і ремонту авто теж у всіх різне. Наприклад, одні власники заливають тільки оригінальні масла, інші не дбають про якість і намагаються економити. Ось і виходить, що були у вжитку найнадійніші за рейтингами марки щомісяця відвідують автомайстерню, а «середнячки» проїжджають тисячі кілометрів без єдиної поломки.

Тому при виборі автомобіля з пробігом рекомендується не обмежуватися тільки найнадійнішими марками і моделями, а приділити пильну увагу перевірці технічного стану конкретного авто.