Що таке чип-тюнінг

Сучасний автомобіль – складна технічна система, управління двигуном і контроль його роботи в якій здійснюється комп’ютером. Комп’ютеризований блок управління отримує відомості про роботу двигуна через спеціальні роз’єми, з якими він пов’язаний кабелем. Аналогові сигнали, що надходять з двигуна, перетворюються керуючим блоком в цифрові команди для системи запалювання, системи упорскування палива, системи контролю рівня викидів і т.д.

за допомогою підключення додаткового блоку електронного урядування;
із застосуванням OBD-тюнінгу.

Чип тюнинг Opel insignia з підключенням додаткового керуючого блоку

Проведення чиптюнінга з використанням додаткового блоку управління має на увазі самостійну або професійну установку додаткового електронного блоку, який зв’язується з основним елементом, що управляє і безпосередньо двигуном автомобіля. В оригінальну структуру даних елементів при цьому не вносяться ніякі зміни.

Принцип роботи

Електроніка додаткового керуючого блоку в режимі реального часу змінює параметри роботи двигуна. Обробка даних при цьому виконується в кілька тисяч разів частіше, ніж при звичайній роботі, а потужність двигуна відчутно зростає. Додатковою перевагою проведення такого тюнінгу стає зниження рівня витрати палива, яке відчутно за умови збереження стилю і манери їзди.

Чиптюнінга через введення додаткового керуючого блоку дозволяє зберегти в цілісності всі захисні програми двигуна. Це зводить до мінімуму ризик перезавантаження компонентів і складових двигуна. Особливо важливо це з точки зору незмінного збереження V-Max – параметра, що відповідає за обмеження максимальної швидкості. Заводське оригінальне програмне забезпечення та прошивки також залишаються незмінними.